Timeplan 2021 Høst - lærer Rolf Anker Ims - Professor
Uke 33 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Onsdag 18.08.2021 |
09:15-12:00 | BIOLOGI 2.003 |
BIO-3013-1 | Lectures FOR: Lecture: Introduction + Bylot Case |
D. Ehrich R.A. Ims |
12:15-18:00 | BIOLOGI 2.003 |
BIO-3013-1 | Seminars SEM: Seminar: Introduction workshop |
D. Ehrich R.A. Ims |
Uke 39 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Onsdag 29.09.2021 |
10:15-12:00 | BIO-3013-1 | Lectures Lecture: Temporal variation |
R.A. Ims |
Uke 42 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Fredag 22.10.2021 |
10:15-12:00 | BIOLOGI 2.003 |
BIO-3013-1 | Lectures Lecture: State and regime shift |
R.A. Ims |
Uke 43 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Mandag 25.10.2021 |
08:15-10:00 | BIO-1105-1 | Forelesninger FOR: Økosystemer: Terrestre |
R.A. Ims |
Uke 44 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Mandag 01.11.2021 |
12:15-14:00 | BIO-3013-1 | Lectures Lecture: Climate change |
R.A. Ims |
Uke 45 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Mandag 08.11.2021 |
12:15-14:00 | NFH E-102 |
BIO-1105-1 | Kollokvium Kollokvium Gruppe 2 (Biologi og enkeltemner): Økosystemer Økosystemer |
B. Bluhm K.A. Bråthen G.W. Hennig R.A. Ims M.M.F. Ranvik |
14:15-16:00 | NFH E-102 |
BIO-1105-1 | Kollokvium KOL: Kollokvium Gruppe 1 (Biomedisin, Bioteknologi og lektor): Økosystemer Økosystemer |
B. Bluhm K.A. Bråthen G.W. Hennig R.A. Ims M.M.F. Ranvik |
|
Torsdag 11.11.2021 |
12:15-14:00 | BIOLOGI 2.003 |
BIO-3013-1 | Seminars Seminar: State and regime shifts |
R.A. Ims |
Uke 47 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Onsdag 24.11.2021 |
10:15-14:00 | BOOKING- | Booking MMJ022 Fagdag AMB Undervisning |
S. Bourgeon K.A. Bråthen K. Campbell E. Cooper D. Ehrich L. Folkow I. Folstad G. Grenier U. Grote G. Gusarova R.A. Ims L. Jaakola K. Karppinen R. Knudsen K. Krause U.O. Lindstrøm J. Mellard M. Molis J. Nahrgang E.M. Nilssen F. Norrbin T. Pedersen S. Peruzzi A. Rikardsen T. Rämä A. Stien M.M. Svenning M. Tryland T.A. Utsi P.F. Wassmann A. West S. Wood N. Yoccoz |
|
Fredag 26.11.2021 |
10:15-12:00 | BIOLOGI 2.003 |
BIO-3013-1 | Seminars Seminar: Climate change I |
R.A. Ims |
Uke 48 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Torsdag 02.12.2021 |
10:15-12:00 | BIOLOGI 2.003 |
BIO-3013-1 | Seminars Seminar: Climate change II |
R.A. Ims |
Uke 49 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dato | Tid | Rom | Emnekode | Beskrivelse | Lærer |
Tirsdag 07.12.2021 |
10:15-12:00 | BIOLOGI 2.003 |
BIO-3013-1 | Seminars Seminar: Questions |
D. Ehrich R.A. Ims |