Timeplan 2019 Vår - lærer Astri Jeanette Meen - Førsteamanuensis
Uke 5
Mandag
12:15-13:00 - 28.01.2019
Forelesninger
Forelesning: Introduksjon til ERN-2004
Forelesning: Introduksjon til ERN-2004
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
10:15-12:00 - 01.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Lipider - funksjoner, klassifisering, fordøyelse og opptak.
Forelesning: Lipider - funksjoner, klassifisering, fordøyelse og opptak.
Uke 6
Mandag
12:15-14:00 - 04.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Lipoproteinmetabolisme
Forelesning: Lipoproteinmetabolisme
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
10:15-12:00 - 08.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Lipider - lagring og mobilisering.
Forelesning: Lipider - lagring og mobilisering.
Uke 7
Mandag
10:15-12:00 - 11.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Fettsyrer - nomenklatur og funksjon
Forelesning: Fettsyrer - nomenklatur og funksjon
12:15-13:00 - 11.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Omegafettsyrer og eikosanoider.
Forelesning: Omegafettsyrer og eikosanoider.
Tirsdag
10:15-11:00 - 12.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Fett og genregulering
Forelesning: Fett og genregulering
11:15-14:00 - 12.02.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Kollokvieoppgave - kostråd om fett
Gr. 1: Kollokvieoppgave - kostråd om fett
Onsdag
Torsdag
10:15-11:00 - 14.02.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Diskuter oppgaver om lipider
Gr. 1: Diskuter oppgaver om lipider
11:15-12:00 - 14.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om kostråd og fett
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om kostråd og fett
Fredag
12:15-14:00 - 15.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Obligatorisk labintro AUD 3
Forelesning: Obligatorisk labintro AUD 3
Rom:
Uke 8
Mandag
10:15-15:00 - 18.02.2019
LAB
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Rom:
Tirsdag
10:15-15:00 - 19.02.2019
LAB
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Rom:
Onsdag
10:15-15:00 - 20.02.2019
LAB
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Rom:
Torsdag
10:15-15:00 - 21.02.2019
LAB
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Lab: Lipidlab (felles med bioingeniørene)
Rom:
Fredag
12:15-14:00 - 22.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Energiomsetning og energirike næringsstoffer
Forelesning: Energiomsetning og energirike næringsstoffer
Uke 9
Mandag
11:15-14:00 - 25.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Lipider - obligatorisk seminar
Forelesning: Lipider - obligatorisk seminar
Tirsdag
10:15-12:00 - 26.02.2019
Forelesninger
Forelesning: metoder for å måle kroppssammensetning
Forelesning: metoder for å måle kroppssammensetning
12:15-14:00 - 26.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om lipider
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om lipider
Onsdag
Torsdag
12:15-14:00 - 28.02.2019
Forelesninger
Forelesning: Energiforbruk - vanlige termer
Forelesning: Energiforbruk - vanlige termer
Fredag
Uke 10
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
10:15-12:00 - 07.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Metoder for å kartlegge og beregne energibehov (energikurs)
Forelesning: Metoder for å kartlegge og beregne energibehov (energikurs)
12:15-14:00 - 07.03.2019
Arbeidskrav/gruppeoppgaver
Oppgaver energikurs
Oppgaver energikurs
Fredag
10:15-12:00 - 08.03.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Kollokvieoppgaver om energi
Gr. 1: Kollokvieoppgaver om energi
Uke 11
Mandag
10:15-12:00 - 11.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Appetittregulering
Forelesning: Appetittregulering
12:15-13:00 - 11.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Informasjon om blodglukoseforsøket
Forelesning: Informasjon om blodglukoseforsøket
Tirsdag
10:15-12:00 - 12.03.2019
Forelesninger
Forelesning: NNR: Det vitenskapelige grunnlaget
Forelesning: NNR: Det vitenskapelige grunnlaget
12:15-14:00 - 12.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Resursstime - lipider
Forelesning: Resursstime - lipider
Onsdag
Torsdag
12:15-14:00 - 14.03.2019
Forelesninger
Forelesning: karbohydrater, fordøyelse, opptak, metabolisme og regulering
Forelesning: karbohydrater, fordøyelse, opptak, metabolisme og regulering
Fredag
Uke 12
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
10:15-12:00 - 21.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Pasienthistorie
Forelesning: Pasienthistorie
12:15-13:00 - 21.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av pasienthistorie
Forelesning: Gjennomgang av pasienthistorie
Fredag
10:15-12:00 - 22.03.2019
Forelesninger
Forelesning: laktose og laktoseintoleranse (laktosefri meny)
Forelesning: laktose og laktoseintoleranse (laktosefri meny)
Uke 13
Mandag
10:15-12:00 - 25.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Fiber, GI og GL
Forelesning: Fiber, GI og GL
Tirsdag
10:15-12:00 - 26.03.2019
Forelesninger
Forelesning: FODMAP-dietten
Forelesning: FODMAP-dietten
14:15-16:00 - 26.03.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Kollokvieoppgaver om helseeffekt og anbefalinger
Gr. 1: Kollokvieoppgaver om helseeffekt og anbefalinger
Onsdag
Torsdag
10:15-12:00 - 28.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver
Fredag
10:15-12:00 - 29.03.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om energi
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om energi
Uke 14
Mandag
10:15-12:00 - 01.04.2019
Forelesninger
Forelesning: Proteiner
Forelesning: Proteiner
12:15-14:00 - 01.04.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Kollokvieoppgaver om proteiner
Gr. 1: Kollokvieoppgaver om proteiner
Rom:
Tirsdag
10:15-12:00 - 02.04.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Gruppeoppgave - pasienthistorie
Gr. 1: Gruppeoppgave - pasienthistorie
13:15-14:00 - 02.04.2019
Forelesninger
Forelesning: Pasienthistorier gjennomgang
Forelesning: Pasienthistorier gjennomgang
Onsdag
Torsdag
10:15-12:00 - 04.04.2019
Forelesninger
Forelesning: gjennomgang kollokvieoppgaver - proteiner
Forelesning: gjennomgang kollokvieoppgaver - proteiner
Fredag
Uke 17
Mandag
Tirsdag
10:15-12:00 - 23.04.2019
Gruppe 1
Gr. 1: gruppeoppgave - pasienthistorie
Gr. 1: gruppeoppgave - pasienthistorie
12:15-14:00 - 23.04.2019
Forelesninger
Forelesning: Alkohol
Forelesning: Alkohol
Onsdag
Torsdag
13:15-14:00 - 25.04.2019
Forelesninger
Forelesning: Pasienthistorie - gjennomgang
Forelesning: Pasienthistorie - gjennomgang
Fredag
10:15-12:00 - 26.04.2019
Arbeidskrav/gruppeoppgaver
TEST: Makronæringsstoffer, alkohol og energi
TEST: Makronæringsstoffer, alkohol og energi
12:15-13:00 - 26.04.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av rapporter fra blodglukoseforsøk og laktoseintoleranse
Forelesning: Gjennomgang av rapporter fra blodglukoseforsøk og laktoseintoleranse
Uke 18
Mandag
10:15-11:00 - 29.04.2019
Forelesninger
Forelesning: Vitaminer - introduksjon
Forelesning: Vitaminer - introduksjon
Tirsdag
10:15-13:00 - 30.04.2019
Forelesninger
Forelesning: Vitamin B12 og folat
Forelesning: Vitamin B12 og folat
Onsdag
Torsdag
Fredag
10:15-12:00 - 03.05.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Kollokvieoppgave pasienthistorie
Gr. 1: Kollokvieoppgave pasienthistorie
12:15-13:00 - 03.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om vannløselige vitaminer
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver om vannløselige vitaminer
Uke 19
Mandag
10:15-12:00 - 06.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Vitamin A
Forelesning: Vitamin A
14:15-16:00 - 06.05.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Kollokvieoppgave vitamin A
Gr. 1: Kollokvieoppgave vitamin A
Tirsdag
Onsdag
11:15-12:00 - 08.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Vitamin K
Forelesning: Vitamin K
Torsdag
10:15-13:00 - 09.05.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Kollokvieoppgave fettløselige vitaminer
Gr. 1: Kollokvieoppgave fettløselige vitaminer
Fredag
10:15-13:00 - 10.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av kollokvieoppgaver op fettløselige vitaminer
Forelesning: Gjennomgang av kollokvieoppgaver op fettløselige vitaminer
Uke 20
Mandag
10:15-11:00 - 13.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Mineraler og sporstoffer - intro
Forelesning: Mineraler og sporstoffer - intro
11:15-12:00 - 13.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Ca, P Mg
Forelesning: Ca, P Mg
Tirsdag
12:15-13:00 - 14.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Type 1 og type 2 næringsstoffer
Forelesning: Type 1 og type 2 næringsstoffer
Onsdag
12:15-14:00 - 15.05.2019
Forelesninger
Forelesning: gjennomgang av kollokvieoppgaver
Forelesning: gjennomgang av kollokvieoppgaver
Torsdag
Fredag
Uke 21
Mandag
10:15-12:00 - 20.05.2019
Gruppe 1
Gr. 1: Gruppeoppgave - Pasienthistorie
Gr. 1: Gruppeoppgave - Pasienthistorie
12:15-13:00 - 20.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Resursstime
Forelesning: Resursstime
Tirsdag
10:15-12:00 - 21.05.2019
Arbeidskrav/gruppeoppgaver
TEST: mikronæringsstoffer
TEST: mikronæringsstoffer
12:15-13:00 - 21.05.2019
Arbeidskrav/gruppeoppgaver
Gjennomgang av oppgaver
Gjennomgang av oppgaver
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 22
Mandag
10:15-12:00 - 27.05.2019
Arbeidskrav/gruppeoppgaver
Oppgaver ernæring og GI-traktus
Oppgaver ernæring og GI-traktus
12:15-13:00 - 27.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Besøk av likeperson
Forelesning: Besøk av likeperson
13:15-14:00 - 27.05.2019
Forelesninger
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver - ernæring og GI-traktus
Forelesning: Gjennomgang av oppgaver - ernæring og GI-traktus
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 23
Mandag
Tirsdag
10:15-12:00 - 04.06.2019
Forelesninger
Forelesning: Resursstime
Forelesning: Resursstime
Onsdag
Torsdag
09:15-11:00 - 06.06.2019
Forelesninger
Forelesning: Resursstime
Forelesning: Resursstime
Fredag