Timeplan 2019 Høst - lærer Cato Johansen - Universitetslektor
Uke 33
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
10:15-12:00 - 15.08.2019
Forelesning
Sykdomslære: Hjerte- og karsykdommer
Sykdomslære: Hjerte- og karsykdommer
Fredag
09:15-11:00 - 16.08.2019
Forelesning
Sykdomslære: Blod og bloddannende organer
Sykdomslære: Blod og bloddannende organer
Uke 34
Mandag
Tirsdag
09:15-11:00 - 20.08.2019
Forelesning
Oppsummeringsforelesning: Blodsykdommer og hjerte-kar
Oppsummeringsforelesning: Blodsykdommer og hjerte-kar
Onsdag
08:15-16:00 - 21.08.2019
Ferdighetstrening
Ferdighetstrening - første møte med røntgenlaboratorium v/UNN
Ferdighetstrening - første møte med røntgenlaboratorium v/UNN
Rom:
Torsdag
Fredag
Uke 35
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
12:15-14:00 - 30.08.2019
Forelesning
Introduksjonsforelesning urinsystemet
Introduksjonsforelesning urinsystemet
Uke 36
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
09:15-11:00 - 05.09.2019
Forelesning
Oppsummeringsforelesning: Urinsystemet, mannlige genitalia
Oppsummeringsforelesning: Urinsystemet, mannlige genitalia
Fredag
Uke 39
Mandag
11:15-12:00 - 23.09.2019
Forelesning
Topografisk anatomi: Bruken av latinske benevnelser
Topografisk anatomi: Bruken av latinske benevnelser
Tirsdag
09:15-10:00 - 24.09.2019
Forelesning
Bevegelser og posisjoner
Bevegelser og posisjoner
11:15-12:00 - 24.09.2019
Forelesning
Utdeling og info av oppgaver
Utdeling og info av oppgaver
Onsdag
08:15-12:00 - 25.09.2019
Gruppeundervisning
Gruppearbeid: Intro anatomi og bevegelser
Gruppearbeid: Intro anatomi og bevegelser
Torsdag
Fredag
Uke 40
Mandag
Tirsdag
12:15-13:00 - 01.10.2019
Ferdighetstrening
Anatomisk lab: Gruppe A og B
Anatomisk lab: Gruppe A og B
13:15-14:00 - 01.10.2019
Ferdighetstrening
Anatomisk lab: Gruppe C og D
Anatomisk lab: Gruppe C og D
14:15-15:00 - 01.10.2019
Ferdighetstrening
Anatomisk lab: Gruppe E og F
Anatomisk lab: Gruppe E og F
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 41
Mandag
Tirsdag
Onsdag
12:15-14:00 - 09.10.2019
Ferdighetstrening
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe B v/Andrea Lorentzen
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe B v/Andrea Lorentzen
14:15-16:00 - 09.10.2019
Ferdighetstrening
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe A
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe A
Torsdag
12:15-14:00 - 10.10.2019
Ferdighetstrening
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe D
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe D
14:15-16:00 - 10.10.2019
Ferdighetstrening
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe C
Injeksjoner subcutant og intramuskulært: Gruppe C
Fredag
Uke 42
Mandag
Tirsdag
08:15-12:00 - 15.10.2019
Gruppeundervisning
Gruppearbeid anatomi: Skjelett, anatomi og muskulatur
Gruppearbeid anatomi: Skjelett, anatomi og muskulatur
Onsdag
08:15-12:00 - 16.10.2019
Gruppeundervisning
Gruppearbeid anatomi: Hjertet og blodsystemet
Gruppearbeid anatomi: Hjertet og blodsystemet
Torsdag
08:15-10:00 - 17.10.2019
Ferdighetstrening
Gruppe C: klyster og kateterisering
Gruppe C: klyster og kateterisering
10:15-12:00 - 17.10.2019
Ferdighetstrening
Gruppe D: klyster og kateterisering
Gruppe D: klyster og kateterisering
12:15-14:00 - 17.10.2019
Ferdighetstrening
Gruppe B: klyster og kateterisering
Gruppe B: klyster og kateterisering
14:15-16:00 - 17.10.2019
Ferdighetstrening
Gruppe A: klyster og kateterisering
Gruppe A: klyster og kateterisering
Fredag
08:15-09:00 - 18.10.2019
Forelesning
Anatomi: Oppsummering skjelett
Anatomi: Oppsummering skjelett
Uke 44
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
09:15-11:00 - 01.11.2019
Seminar
Arbeidskrav 1: Individuell anatomitest
Arbeidskrav 1: Individuell anatomitest
12:15-13:00 - 01.11.2019
Forelesning
Anatomi: Hjertet og blodsystemet
Anatomi: Hjertet og blodsystemet
Uke 45
Mandag
Tirsdag
08:15-09:00 - 05.11.2019
Ferdighetstrening
Ferdighetstrening: Gruppe A. Rom: UNN RG lab 16
Ferdighetstrening: Gruppe A. Rom: UNN RG lab 16
Rom:
09:15-10:00 - 05.11.2019
Ferdighetstrening
Ferdighetstrening: Gruppe B. Rom: UNN RG lab 16
Ferdighetstrening: Gruppe B. Rom: UNN RG lab 16
Rom:
10:15-11:00 - 05.11.2019
Ferdighetstrening
Ferdighetstrening: Gruppe E. Rom: UNN RG lab 16
Ferdighetstrening: Gruppe E. Rom: UNN RG lab 16
Rom:
12:15-13:00 - 05.11.2019
Ferdighetstrening
Ferdighetstrening: Gruppe C. Rom: UNN RG lab 16
Ferdighetstrening: Gruppe C. Rom: UNN RG lab 16
Rom:
13:15-14:00 - 05.11.2019
Ferdighetstrening
Ferdighetstrening: Gruppe D. Rom: UNN RG lab 16
Ferdighetstrening: Gruppe D. Rom: UNN RG lab 16
Rom:
14:15-15:00 - 05.11.2019
Ferdighetstrening
Ferdighetstrening: Gruppe F. Rom: UNN RG lab 16
Ferdighetstrening: Gruppe F. Rom: UNN RG lab 16
Rom:
Onsdag
08:15-12:00 - 06.11.2019
Gruppeundervisning
Gruppearbeid anatomi: Respirasjon
Gruppearbeid anatomi: Respirasjon
12:15-14:00 - 06.11.2019
Ferdighetstrening
Steril oppdekning: Gruppe B
Steril oppdekning: Gruppe B
14:15-16:00 - 06.11.2019
Ferdighetstrening
Steril oppdekning: Gruppe A
Steril oppdekning: Gruppe A
Torsdag
12:15-14:00 - 07.11.2019
Ferdighetstrening
Steril oppdekning: Gruppe D
Steril oppdekning: Gruppe D
14:15-16:00 - 07.11.2019
Ferdighetstrening
Steril oppdekning: Gruppe C
Steril oppdekning: Gruppe C
Fredag
09:15-10:00 - 08.11.2019
Forelesning
Anatomi: Oppsummering respirasjon
Anatomi: Oppsummering respirasjon
Uke 46
Mandag
12:15-13:00 - 11.11.2019
Forelesning
Anatomi: Endokrine system
Anatomi: Endokrine system
Tirsdag
09:15-13:00 - 12.11.2019
Gruppeundervisning
Prøveeksamen
Prøveeksamen
Onsdag
09:15-12:00 - 13.11.2019
Gruppeundervisning
Prøveeksamen
Prøveeksamen
Torsdag
09:15-13:00 - 14.11.2019
Gruppeundervisning
Workshop før somatisk praksis
Workshop før somatisk praksis
Fredag
Uke 47
Mandag
09:15-11:00 - 18.11.2019
Seminar
Arbeidskrav 3: Individuell anatomitest
Arbeidskrav 3: Individuell anatomitest
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 48
Mandag
12:15-14:00 - 25.11.2019
Forelesning
Røntgenanatomi: Bildegjenkjenning
Røntgenanatomi: Bildegjenkjenning
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 50
Mandag
12:15-13:00 - 09.12.2019
Forelesning
Ressursforelesning: Anatomi repetisjon
Ressursforelesning: Anatomi repetisjon
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
09:15-12:00 - 12.12.2019
Gruppeundervisning
Arbeide med tidligere eksamensoppgaver
Arbeide med tidligere eksamensoppgaver
Fredag
12:15-14:00 - 13.12.2019
Forelesning
Anatomi: Gjennomgang av tidligere eksamensoppgaver
Anatomi: Gjennomgang av tidligere eksamensoppgaver