Timeplan 2022 Høst - lærer Felix Christian Geisler - Universitetslektor
Oppstart ansatte ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
T. Angell-Sigvaldsen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
K. Bakken
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
M. Bjørke
S.A. Bjørkli
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
T.H. Blixrud
S.Ø. Blomsø
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
H. Brox
C. Brækken
H.V. Busch
K.W. Bøe
Ø. Caglar-Ryeng
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
E. Eidsvik
T.G. Ekeland
Y. Engkvist
A. Eriksen
E. Eriksen
M. Ernstsen
T.H. Estensen
B. Evjen
E. Fretelliere
B.R. Furnes
B.I. Furu
J-E. Furulund
A.B. Fyhn
G. Gabrielsen
A. Galåen
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J.N. Grønvoll
H. Habbestad
F.L. Hansen
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
B. Haugseth
G. Heim
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
L. Hustad-Hoel
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
W. Jakobsen
G. Jensen
I. Jensen
M. Jensen
S. Jensen
T.H. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
S. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
K. Jørgensen
G. Kalseth
O.M. Kanck
B. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
I.W. Krempig
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
S.R. Kvande
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
K. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Leming
M. Liset
A. Loppacher
R.A. Lossius
H. Ludvigsen
A.G. Luis Alejandro
T. Lund
L.H. Lyngedal
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.R. Maxwell
E. Merzliakova
E. Mikkelsen
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
T. Nesheim
E. Nicolaisen
M. Nilssen
T.N. Nilssen
S.I. Nordkild
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
F.O. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
I.L. Ramberg
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
S. Sakariassen
K.T. Sandnes
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
S. Sivertsvik
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
S.H. Solbakken
M. Solberg
T. Solhaug
B.L. Sollid
H.M. Sollid
M. Son
A.B. Sortland
K. Specht
A.R. Steele
T. Steingård
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
M. Sætermo
K-A. Sæther
B. Sætveit
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
O.A. Thunberg
M. Tobiassen
N.C. Tveiterås
N.A. Tvete
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
T.A. Utsi
K.J. Valkoinen
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
R.M. Walberg
A. Wara
T. Wara
L.L. Warth
M. Wiik
L. Wilhelmsen
K.S. Worum
K. Wæge
V.A.O. Yttergård
E.E. Ødegaard
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
G. Aas
M. Aas
Engasjerende naturfag: De elevaktive arbeidsmåtene
Les kap. 9.1, 9.8, 9.13 og 9.22 i boka "Engasjerende naturfag", kopi legges ut i Canvas.
I timen kommer vi til å diskutere teksten og knytte den til et praktisk eksempel på elevaktive arbeidsmåter i fysikk.
En naturfagdidaktisk undervisningsplan knyttet til en utforskende aktivitet leveres via Canvas i uke 38 (Frist: 22.09.22, kl. 23:59).
Lys: Refleksjon. Absorpsjon. Transmisjon/Brytning/Totalrefleksjon/Lysbrytning og farger
Les kap. 14 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Lys: Refleksjon. Absorpsjon. Transmisjon/Brytning/Totalrefleksjon/Lysbrytning og farger
Les kap. 14 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Elektrisitet: Elektriske krefter og ladninger/Elektrisk spenning og arbeid
Les kap. 17.1 og 17.2 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Elektrisitet: Elektrisk strøm/Sammenheng mellom strøm og spenning/Kopling av motstander
Les resten av kap. 17 (fra og med kap. 17.3, men unntatt kap. 17.6 og 17.7) i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Elektrisitet: Elektrisk strøm/Sammenheng mellom strøm og spenning/Kopling av motstander
Les resten av kap. 17 (fra og med kap. 17.3, men unntatt kap. 17.6 og 17.7) i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Fysikk: Solsystemet
Les kap. 5 (s. 202 - 216) i boka "Fysikk for lærere", kopi legges ut i Canvas.
En observasjonsoppgave i astrofysikk formuleres i denne økta. Rapporten leveres via Canvas i uke 40 (Frist: 09.10.22, kl. 23:59).
Elektrisk felt: Ladning, krefter og Coulombs lov/Elektrisk feltstyrke
Les kap. 22.1 og 22.2 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Magnetisk felt: Magneter og magnetiske felt/Magnetisk kraft på ladninger i fart
Les kap. 23.1 og 23.2 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Magnetisk felt: Magneter og magnetiske felt/Magnetisk kraft på ladninger i fart
Les kap. 23.1 og 23.2 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Til denne økta må dere ha lest én av artiklene i Canvas og være klare til å presentere
denne for medstudentene. Etterpå skal dere velge hvilket tema dere ønsker å jobbe videre
med. Dere velger eller blir delt i grupper på to etter artikkel-interesse.
Møtetid ALLE ansatte ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
T. Angell-Sigvaldsen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
K. Bakken
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
M. Bjørke
S.A. Bjørkli
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
T.H. Blixrud
S.Ø. Blomsø
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
H. Brox
C. Brækken
H.V. Busch
K.W. Bøe
Ø. Caglar-Ryeng
L. Dahl
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
E. Eidsvik
T.G. Ekeland
Y. Engkvist
A. Eriksen
E. Eriksen
M. Ernstsen
T.H. Estensen
B. Evjen
E. Fretelliere
B.R. Furnes
B.I. Furu
J-E. Furulund
A.B. Fyhn
G. Gabrielsen
A. Galåen
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J.N. Grønvoll
H. Habbestad
F.L. Hansen
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
B. Haugseth
G. Heim
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
L. Hustad-Hoel
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
W. Jakobsen
G. Jensen
I. Jensen
M. Jensen
S. Jensen
T.H. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
S. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
K. Jørgensen
G. Kalseth
O.M. Kanck
B. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
L. Kosner
I.W. Krempig
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
S.R. Kvande
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
K. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Leming
M. Liset
A. Loppacher
R.A. Lossius
H. Ludvigsen
A.G. Luis Alejandro
T. Lund
L.H. Lyngedal
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
E.F. Markusson
B. Martinussen
G.R. Maxwell
E. Merzliakova
E. Mikkelsen
R. Mikkelsen
S. Misund
G. Moe
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
I.H. Møller
T. Nesheim
E. Nicolaisen
T-E. Nilsen
M. Nilssen
T.N. Nilssen
S.I. Nordkild
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
F.O. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
R.S. Pedersen
G.O. Pettersen
I.L. Ramberg
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
S. Sakariassen
K.T. Sandnes
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
S. Sivertsvik
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
S.H. Solbakken
M. Solberg
T. Solhaug
B.L. Sollid
H.M. Sollid
M. Son
A.B. Sortland
K. Specht
A.R. Steele
T. Steingård
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
M. Sætermo
K-A. Sæther
B. Sætveit
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
O.A. Thunberg
M. Tobiassen
N.C. Tveiterås
N.A. Tvete
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
T.A. Utsi
K.J. Valkoinen
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
R.M. Walberg
A. Wara
T. Wara
L.L. Warth
M. Wiik
L. Wilhelmsen
K.S. Worum
K. Wæge
V.A.O. Yttergård
E.E. Ødegaard
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
G. Aas
M. Aas
Fysikk: En himmel full av stjerner/Undervisning om astrofysikk
Les kap. 5 (s. 216 - 222) og resten av kap. 5 (fra og med s. 244) i boka "Fysikk for lærere", kopi legges ut i Canvas.
Fysikk: Læring gjennom utforskende arbeidsmåter/Bølgebevegelse
Les kap. 13 "Læring gjennom utforskende arbeidsmåter" i boka "Fysikkdidaktikk", lenke og kopi legges ut i Canvas. Les også kap. 10 "Hva er god fysikkundervisning?" og 11 "Eksperimenter i fysikkundervisningen".
Leseoppdrag: Relater det å lære gjennom utforskende arbeidsmåter til konseptet av ulike "frihetsgrader" i eksperimentelt arbeid i fysikk.
I timen kommer vi til å diskutere teksten og knytte det til et praktisk eksempel på utforskende arbeidsmåter i fysikk.
Les kap. 16.1 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
I forkant av denne og neste økt skal dere ha funnet nye artikler som behandler samme tema
som den dere valgte som utgangspunkt for oppgaven dere skal skrive. Dere vil arbeide med å gjøre rede for temaet,
litteratursøket, skaffe oversikt over hva artiklene handler om, og komme ordentlig i gang med
skrivingen av oversiktsartikkelen.
Vi fortsetter med litteratursøk og jobber med innholdet i artiklene og teksten dere skal skrive.
Masterveiledermøte
Kjære dere som skal veilede masteroppgaver dette studieåret,
i morgen tirsdag har vi det første møtet i masterveilederteamet. Hoveddelen av dette møtet holdes på Teams.
Saksliste
- Organiseringen av arbeidet i masterveilederteamet dette studieåret
- Nasjonalt nettverk for masterveiledere i lærerutdanningene: Konferanse i Tromsø 22.23. november
- Erfaringer med metodekurset, LER3500
- Personvern og datasikkerhet
- Eventuelt
- Arbeid i faggruppene
Saker til Eventuelt-posten bør meldes inn til meg før møtet.
Hilsen
Morten Bartnæs
M. Bartnæs
V. Bergan
H. Brox
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
H.R. Folkenborg
A.B. Fyhn
F.C. Geisler
F. Hiss
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
J. Höper
P.Ø. Haavold
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
R.V. Johnsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
M. Kvivesen
L.I. Landsem
A.B. Larsen
R.I. Larsen
T. Leming
A.H. Lødemel
S.D. Manshadi
S. Misund
C.L. Olsen
M. Olufsen
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
J.N. Roksvold
A.M. Simensen
M. Son
M. Sætermo
K-A. Sæther
A. Unhjem
O.J. Wang
V. Øie
Programdag GLU Tromsø og Alta
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
M. Bartnæs
B. Bentsen
W.S. Bigell
A. Birkeland
M. Bjørke
S.A. Bjørkli
K.E.W. Bjørndal
S. Boldermo
H. Brox
L. Dahl
K.H. Danielsen
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
E. Eidsvik
T.G. Ekeland
Y. Engkvist
M. Ernstsen
H.R. Folkenborg
I. Frenning
B.I. Furu
A.B. Fyhn
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
F.L. Hansen
M.N. Hansen
O.K. Hanssen
B. Haugseth
G. Heim
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
L. Hustad-Hoel
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
I. Jensen
M. Jensen
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
S.R. Kvande
M. Kvivesen
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
T. Leming
M. Liset
L.H. Lyngedal
A.H. Lødemel
S.D. Manshadi
E.F. Markusson
B. Martinussen
R. Mikkelsen
S. Misund
G. Moe
H.E. Moe
I.H. Møller
T-E. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
L-E.K. Nordseth
C.L. Olsen
M. Olufsen
K.D. Opstad
J. Oskarsson
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
A.M. Simensen
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
C. Stene
K.E. Stien
O.K. Straum
M. Sætermo
K-A. Sæther
B. Sætveit
Y. Sørensen
A. Unhjem
S. Uteng
K.J. Valkoinen
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
M. Wiik
V. Øie
Fagdag fagseksjon Realfag
A. Andersson
A. Birkeland
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
A.B. Fyhn
F.C. Geisler
M.N. Hansen
H.L. Huru
J. Höper
P.Ø. Haavold
M. Isaksen
I. Jensvoll
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
M. Kvivesen
H-G. Køller
F.S. Larsen
S.D. Manshadi
S. Misund
M. Nilssen
S.I. Nordkild
M. Olufsen
J. Oskarsson
J.N. Roksvold
H.C. Ryel
A.M. Simensen
A.B. Sortland
J.E.T. Strand
S. Thorvaldsen
O.J. Wang
Feltkurs Andøya
Feltrapporten leveres via Canvas i uke 44 (Frist: 03.11.22, kl. 23:59).
Feltkurs Andøya
Feltrapporten leveres via Canvas i uke 44 (Frist: 03.11.22, kl. 23:59).
Feltkurs Andøya
Feltrapporten leveres via Canvas i uke 44 (Frist: 03.11.22, kl. 23:59).
Nordlys: Årsaker til nordlyset
Les kap. 2 i boka "Aurora", fil legges ut i Canvas (se https://link.springer.com/content/pdf/10.1007%2F978-0-387-68469-7_2.pdf).
Vi setter av den første timen (08:15 - 09:00) for spørsmål om feltrapporten som dere skal skrive og levere via Canvas i uke 44 (Frist: 03.11.22, kl. 23:59).
Induksjon: Elektromagnetisk induksjon
Les kap. 24.1 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Vi setter av tid for emneevalueringa (https://nettskjema.no/a/ler2302).
Induksjon: Elektromagnetisk induksjon
Les kap. 24.1 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Vi setter av tid for emneevalueringa (https://nettskjema.no/a/ler2302).
Gruppevis arbeid. Veiledning og skriving.
Hva skjer på GLU?
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
M. Bartnæs
B. Bentsen
W.S. Bigell
A. Birkeland
M. Bjørke
S.A. Bjørkli
K.E.W. Bjørndal
S. Boldermo
H. Brox
K.H. Danielsen
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
E. Eidsvik
T.G. Ekeland
Y. Engkvist
M. Ernstsen
H.R. Folkenborg
I. Frenning
B.I. Furu
A.B. Fyhn
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
F.L. Hansen
M.N. Hansen
O.K. Hanssen
B. Haugseth
G. Heim
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
L. Hustad-Hoel
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
I. Jensen
M. Jensen
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
S.R. Kvande
M. Kvivesen
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
T. Leming
M. Liset
L.H. Lyngedal
A.H. Lødemel
S.D. Manshadi
E.F. Markusson
B. Martinussen
R. Mikkelsen
S. Misund
G. Moe
H.E. Moe
I.H. Møller
T-E. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
L-E.K. Nordseth
C.L. Olsen
M. Olufsen
K.D. Opstad
J. Oskarsson
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
A.M. Simensen
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
C. Stene
K.E. Stien
O.K. Straum
M. Sætermo
K-A. Sæther
B. Sætveit
Y. Sørensen
A. Unhjem
S. Uteng
K.J. Valkoinen
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
M. Wiik
V. Øie
Fysikk: Refleksjon og brytning av bølger/Lyd
Les kap. 16.2 og 16.3 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
I denne økta kommer dere til å gjennomføre et forsøk om bølger. Rapporten leveres via Canvas i uke 46 (Frist: 20.11.22, kl. 23:59).
Møtetid ALLE ansatte ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
T. Angell-Sigvaldsen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
K. Bakken
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
M. Bjørke
S.A. Bjørkli
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
T.H. Blixrud
S.Ø. Blomsø
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
H. Brox
C. Brækken
H.V. Busch
K.W. Bøe
Ø. Caglar-Ryeng
L. Dahl
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
E. Eidsvik
T.G. Ekeland
Y. Engkvist
A. Eriksen
E. Eriksen
M. Ernstsen
T.H. Estensen
B. Evjen
E. Fretelliere
B.R. Furnes
B.I. Furu
J-E. Furulund
A.B. Fyhn
G. Gabrielsen
A. Galåen
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J.N. Grønvoll
H. Habbestad
F.L. Hansen
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
B. Haugseth
G. Heim
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
L. Hustad-Hoel
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
W. Jakobsen
G. Jensen
I. Jensen
M. Jensen
S. Jensen
T.H. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
S. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
K. Jørgensen
G. Kalseth
O.M. Kanck
B. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
L. Kosner
I.W. Krempig
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
S.R. Kvande
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
K. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Leming
M. Liset
A. Loppacher
R.A. Lossius
H. Ludvigsen
A.G. Luis Alejandro
T. Lund
L.H. Lyngedal
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
E.F. Markusson
B. Martinussen
G.R. Maxwell
E. Merzliakova
E. Mikkelsen
R. Mikkelsen
S. Misund
G. Moe
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
I.H. Møller
T. Nesheim
E. Nicolaisen
T-E. Nilsen
M. Nilssen
T.N. Nilssen
S.I. Nordkild
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
F.O. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
R.S. Pedersen
G.O. Pettersen
I.L. Ramberg
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
S. Sakariassen
K.T. Sandnes
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
S. Sivertsvik
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
S.H. Solbakken
M. Solberg
T. Solhaug
B.L. Sollid
H.M. Sollid
M. Son
A.B. Sortland
K. Specht
A.R. Steele
T. Steingård
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
M. Sætermo
K-A. Sæther
B. Sætveit
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
O.A. Thunberg
M. Tobiassen
N.C. Tveiterås
N.A. Tvete
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
T.A. Utsi
K.J. Valkoinen
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
R.M. Walberg
A. Wara
T. Wara
L.L. Warth
M. Wiik
L. Wilhelmsen
K.S. Worum
K. Wæge
V.A.O. Yttergård
E.E. Ødegaard
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
G. Aas
M. Aas
Masterveiledermøte
M. Bartnæs
V. Bergan
H. Brox
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
H.R. Folkenborg
A.B. Fyhn
F.C. Geisler
F. Hiss
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
J. Höper
P.Ø. Haavold
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
R.V. Johnsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
M. Kvivesen
L.I. Landsem
A.B. Larsen
R.I. Larsen
T. Leming
A.H. Lødemel
S.D. Manshadi
S. Misund
C.L. Olsen
M. Olufsen
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
J.N. Roksvold
A.M. Simensen
M. Son
M. Sætermo
K-A. Sæther
A. Unhjem
O.J. Wang
V. Øie
Repetisjon
Repeter vanskelige tema.
Vi setter av denne økta for repetisjonsspørsmål.
Fysikk: Interferens/Interferens med lys/Fysikk: Enheter og konstanter/Posisjon og forflytning/Fart/Akselerasjon/ Bevegelseslikningene ved konstant akselerasjon
Les resten av kap. 16 (fra og med kap. 16.4) og kap. 1 i boka "Grunnleggende fysikk for universitet og høgskole", kopi legges ut i Canvas.
Fagdag ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
T. Angell-Sigvaldsen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
K. Bakken
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
M. Bjørke
S.A. Bjørkli
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
T.H. Blixrud
S.Ø. Blomsø
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
H. Brox
C. Brækken
H.K. Bråthen
H.V. Busch
K.W. Bøe
Ø. Caglar-Ryeng
L. Dahl
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
B-R. Dreyer
T.F. Eidissen
E. Eidsvik
T.G. Ekeland
Y. Engkvist
A. Eriksen
E. Eriksen
M. Ernstsen
T.H. Estensen
B. Evjen
E. Fretelliere
B.R. Furnes
B.I. Furu
J-E. Furulund
A.B. Fyhn
G. Gabrielsen
A. Galåen
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J.N. Grønvoll
H. Habbestad
F.L. Hansen
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
B. Haugseth
G. Heim
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
L. Hustad-Hoel
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
W. Jakobsen
G. Jensen
I. Jensen
M. Jensen
S. Jensen
T.H. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
S. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
K. Jørgensen
G. Kalseth
O.M. Kanck
B. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
L. Kosner
I.W. Krempig
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
S.R. Kvande
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
K. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Leming
M. Liset
A. Loppacher
R.A. Lossius
H. Ludvigsen
A.G. Luis Alejandro
T. Lund
L.H. Lyngedal
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
E.F. Markusson
B. Martinussen
G.R. Maxwell
E. Merzliakova
E. Mikkelsen
R. Mikkelsen
S. Misund
G. Moe
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
I.H. Møller
T. Nesheim
E. Nicolaisen
T-E. Nilsen
M. Nilssen
T.N. Nilssen
S.I. Nordkild
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
F.O. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
R.S. Pedersen
G.O. Pettersen
I.L. Ramberg
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
S. Sakariassen
K.T. Sandnes
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
S. Sivertsvik
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
S.H. Solbakken
M. Solberg
T. Solhaug
B.L. Sollid
H.M. Sollid
M. Son
A.B. Sortland
K. Specht
A.R. Steele
T. Steingård
B. Steinsvik
C. Stene
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
M. Sætermo
K-A. Sæther
B. Sætveit
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
O.A. Thunberg
M. Tobiassen
N.C. Tveiterås
N.A. Tvete
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
T.A. Utsi
K.J. Valkoinen
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
R.M. Walberg
A. Wara
T. Wara
L.L. Warth
M. Wiik
L. Wilhelmsen
K.S. Worum
K. Wæge
V.A.O. Yttergård
E.E. Ødegaard
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
G. Aas
M. Aas
Programdag GLU Tromsø og Alta
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
M. Bartnæs
B. Bentsen
W.S. Bigell
A. Birkeland
M. Bjørke
S.A. Bjørkli
K.E.W. Bjørndal
S. Boldermo
H. Brox
L. Dahl
K.H. Danielsen
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
E. Eidsvik
T.G. Ekeland
Y. Engkvist
M. Ernstsen
H.R. Folkenborg
I. Frenning
B.I. Furu
A.B. Fyhn
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
F.L. Hansen
M.N. Hansen
O.K. Hanssen
B. Haugseth
G. Heim
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
L. Hustad-Hoel
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
I. Jensen
M. Jensen
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
S.R. Kvande
M. Kvivesen
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
T. Leming
M. Liset
L.H. Lyngedal
A.H. Lødemel
S.D. Manshadi
E.F. Markusson
B. Martinussen
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
I.H. Møller
T-E. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
L-E.K. Nordseth
C.L. Olsen
M. Olufsen
K.D. Opstad
J. Oskarsson
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
A.M. Simensen
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
C. Stene
K.E. Stien
O.K. Straum
M. Sætermo
K-A. Sæther
B. Sætveit
Y. Sørensen
A. Unhjem
S. Uteng
K.J. Valkoinen
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
M. Wiik
V. Øie