Timeplan 2023 Høst - emne FYT-2620-1
Uke 39
Mandag
Tirsdag
Onsdag
08:15-09:00 - 27.09.2023
Forelesning
Intro til emnet – Muskelskjelett plager fra ulike perspektiver
Intro til emnet – Muskelskjelett plager fra ulike perspektiver
Torsdag
11:15-15:00 - 28.09.2023
Klinikk
TEMADAG – SKULDER 1 v/ Daniel Aasmundrud - Crux Fysioterapi
TEMADAG – SKULDER 1 v/ Daniel Aasmundrud - Crux Fysioterapi
Lærer:
Fredag
09:15-14:00 - 29.09.2023
Klinikk
TEMADAG – SKULDER 2 v/ Daniel Aasmundrud - Crux Fysioterapi
TEMADAG – SKULDER 2 v/ Daniel Aasmundrud - Crux Fysioterapi
Lærer:
Uke 40
Mandag
10:15-14:00 - 02.10.2023
Klinikk
Ankel/legg Skader, Diagnostiering, Spesifikk beh., Rehabilitering
Ankel/legg Skader, Diagnostiering, Spesifikk beh., Rehabilitering
Tirsdag
08:15-12:00 - 03.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Akutt og degenerativ skader i kne v/ Kim Martinsen – UNN
TEMADAG – Akutt og degenerativ skader i kne v/ Kim Martinsen – UNN
12:15-13:00 - 03.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Akutt og degenerativ skader i kne v/ Kim Martinsen – UNN
TEMADAG – Akutt og degenerativ skader i kne v/ Kim Martinsen – UNN
Onsdag
08:15-12:00 - 04.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Del 1 - Hofte og lyskeskader Del 2 – Bevegelsesanalyse og endring av funksjon
TEMADAG – Del 1 - Hofte og lyskeskader Del 2 – Bevegelsesanalyse og endring av funksjon
Torsdag
08:15-12:00 - 05.10.2023
Klinikk
TEMADAG - Del 1 – Introduksjon til ungdomshelse Del 2 – Fysioterapi til barn og ungdom i idretten
TEMADAG - Del 1 – Introduksjon til ungdomshelse Del 2 – Fysioterapi til barn og ungdom i idretten
Fredag
08:15-12:00 - 06.10.2023
Klinikk
TEMADAG - Ungdomshelse - Fysioterapi til barn og ungdom i dretten
TEMADAG - Ungdomshelse - Fysioterapi til barn og ungdom i dretten
Uke 41
Mandag
09:15-15:00 - 09.10.2023
Seminar
AKUTT OG LANGVARIG SKADER
AKUTT OG LANGVARIG SKADER
Tirsdag
08:15-09:00 - 10.10.2023
Forelesning
Intro til fysioterapi i psykiatrien
Intro til fysioterapi i psykiatrien
09:15-11:00 - 10.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Hva er Psykisk lidelse v/ Vincent Thomas Stephen (UNN)
TEMADAG – Hva er Psykisk lidelse v/ Vincent Thomas Stephen (UNN)
Lærer:
Onsdag
09:15-12:00 - 11.10.2023
Forelesning
Del 1 - Fysioterapi i behandling av psykisk lidelse Del 2 – Generell terapeutisk relasjon
Del 1 - Fysioterapi i behandling av psykisk lidelse Del 2 – Generell terapeutisk relasjon
13:15-16:00 - 11.10.2023
Klinikk
Behandling av psykiske lidelser
Behandling av psykiske lidelser
Torsdag
Fredag
08:15-11:00 - 13.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Migrasjonshelse ved RVTS (Ressurssenter om Vold, traumatisk stress og selvmordsforebygging) v/ Irene Marstrøm Sunniva Taule
TEMADAG – Migrasjonshelse ved RVTS (Ressurssenter om Vold, traumatisk stress og selvmordsforebygging) v/ Irene Marstrøm Sunniva Taule
Lærer:
11:15-13:00 - 13.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Tolketjeneste Kari Lofthus - UNN
TEMADAG – Tolketjeneste Kari Lofthus - UNN
Lærer:
Uke 42
Mandag
08:15-12:00 - 16.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Del 1 - Eldre og Depresjon Del 2 – Aldersdemens/Alzheimers
TEMADAG – Del 1 - Eldre og Depresjon Del 2 – Aldersdemens/Alzheimers
12:15-13:00 - 16.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Del 1 - Eldre og Depresjon Del 2 – Aldersdemens/Alzheimers
TEMADAG – Del 1 - Eldre og Depresjon Del 2 – Aldersdemens/Alzheimers
Tirsdag
08:15-14:00 - 17.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Barn, unge og psykisk helse v/ Line Lyngedal
TEMADAG – Barn, unge og psykisk helse v/ Line Lyngedal
Onsdag
10:15-12:00 - 18.10.2023
Forelesning
Aktivisering, Trening, Behandling
Aktivisering, Trening, Behandling
12:15-16:00 - 18.10.2023
Klinikk
Aktivisering, Trening, Behandling
Aktivisering, Trening, Behandling
Torsdag
09:15-12:00 - 19.10.2023
Klinikk
Intro Modul 3 – KLINIKK Del 1 - Karakteristiske trekk ved ryggplager i ulike aldersgrupper Del 2 – Rygg tiltak
Intro Modul 3 – KLINIKK Del 1 - Karakteristiske trekk ved ryggplager i ulike aldersgrupper Del 2 – Rygg tiltak
13:15-15:00 - 19.10.2023
Forelesning
Kvinnelig idrettsutøvere, menstruasjon og skader v/Vilde Eriksen Hensema + Kristin Solheng
Kvinnelig idrettsutøvere, menstruasjon og skader v/Vilde Eriksen Hensema + Kristin Solheng
Lærer:
Fredag
08:15-13:00 - 20.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Kvinnehelse v/ Stine Rønnas
TEMADAG – Kvinnehelse v/ Stine Rønnas
Uke 43
Mandag
Tirsdag
10:15-16:00 - 24.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Fysioteapi ved vestibulære sykdom Vegard L. Solhaug – Nasjonalt kompetansesenter Bergen.
TEMADAG – Fysioteapi ved vestibulære sykdom Vegard L. Solhaug – Nasjonalt kompetansesenter Bergen.
Lærer:
Onsdag
12:15-13:00 - 25.10.2023
Forelesning
Ulike typer hodepine
Ulike typer hodepine
13:15-15:00 - 25.10.2023
Klinikk
Cervicogenic betinget hodepine – undersøkelse og behandling
Cervicogenic betinget hodepine – undersøkelse og behandling
Lærer:
Torsdag
08:15-12:00 - 26.10.2023
Klinikk
KLINIKK – Rygg/Nakke/Bekken – Sammenheng + tiltak v/ Torgeir Haugen.
KLINIKK – Rygg/Nakke/Bekken – Sammenheng + tiltak v/ Torgeir Haugen.
Lærer:
13:15-16:00 - 26.10.2023
Klinikk
TEMADAG – Fysioterapi ved inkontinens Tine Vold - UNN
TEMADAG – Fysioterapi ved inkontinens Tine Vold - UNN
Fredag
08:15-12:00 - 27.10.2023
Klinikk
KLINIKK – Motorisk kontroll og nakkeplager
KLINIKK – Motorisk kontroll og nakkeplager