Timeplan 2019 Høst - lærer Gaute Martin Hansen - Førstelektor
Uke 33
Mandag
Tirsdag
Onsdag
09:15-10:00 - 14.08.2019
Forel. (1.2) : Introkurs
Forel: Generell studieinformasjon og presentasjon av delemner og undervisere.
Forel: Generell studieinformasjon og presentasjon av delemner og undervisere.
Torsdag
Fredag
Uke 34
Mandag
10:15-12:00 - 19.08.2019
Forelesninger
FOR: Introduksjon. (Kap. 6,13 15)
FOR: Introduksjon. (Kap. 6,13 15)
Tirsdag
12:15-14:00 - 20.08.2019
Forelesninger
FOR: Karbohydr. Met. (Kap. 14)
FOR: Karbohydr. Met. (Kap. 14)
Onsdag
10:15-12:00 - 21.08.2019
Forelesninger
FOR: Sitronsyresyklus. (Kap. 16)
FOR: Sitronsyresyklus. (Kap. 16)
14:15-16:00 - 21.08.2019
Forelesninger
FOR: Oksidativ fosforylering. (kap. 19)
FOR: Oksidativ fosforylering. (kap. 19)
Torsdag
Fredag
08:15-10:00 - 23.08.2019
Gruppe 1 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 1 Karb/SSS/Oks Fosf
GR1: Gr. 1 Karb/SSS/Oks Fosf
10:15-12:00 - 23.08.2019
Gruppe 4 (biomedisin, bioteknologi + andre studieprogram)
GR1: Gr. 4: Karb/SSS/Oks Fosf
GR1: Gr. 4: Karb/SSS/Oks Fosf
12:15-14:00 - 23.08.2019
Gruppe 2 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 2 - Karb/SSS/Oks Fosf
GR1: Gr. 2 - Karb/SSS/Oks Fosf
14:15-16:00 - 23.08.2019
Gruppe 3 (Akvamedisin, ernæring)
GR1: Gr. 3: Karb/SSS/Oks Fosf
GR1: Gr. 3: Karb/SSS/Oks Fosf
Uke 35
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
12:15-14:00 - 30.08.2019
Forelesninger
FOR: Metabolsk regulering. (Kap. 15)
Opptak
FOR: Metabolsk regulering. (Kap. 15)
Opptak
Uke 36
Mandag
14:15-16:00 - 02.09.2019
Forelesninger
FOR: Aminosyremetabolisme. (Kap. 18)
Opptak
FOR: Aminosyremetabolisme. (Kap. 18)
Opptak
Tirsdag
Onsdag
14:15-16:00 - 04.09.2019
Forelesninger
FOR: Aminosyremetabolisme. (Kap. 22)
Opptak
FOR: Aminosyremetabolisme. (Kap. 22)
Opptak
Torsdag
12:15-14:00 - 05.09.2019
Gruppe 3 (Akvamedisin, ernæring)
GR1: Gr. 3: Lipidmetabolisme
GR1: Gr. 3: Lipidmetabolisme
Fredag
08:15-10:00 - 06.09.2019
Gruppe 1 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 1 - Lipidmetabolisme
GR1: Gr. 1 - Lipidmetabolisme
10:15-12:00 - 06.09.2019
Gruppe 4 (biomedisin, bioteknologi + andre studieprogram)
GR1: Gr. 4: Lipidmetabolisme
GR1: Gr. 4: Lipidmetabolisme
14:15-16:00 - 06.09.2019
Gruppe 2 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 2 - Lipidmetabolisme
GR1: Gr. 2 - Lipidmetabolisme
Uke 37
Mandag
Tirsdag
12:15-14:00 - 10.09.2019
Gruppe 1 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 1 - Glukosemetabolisme
GR1: Gr. 1 - Glukosemetabolisme
14:15-16:00 - 10.09.2019
Gruppe 2 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 2 - Glukosemetabolisme
GR1: Gr. 2 - Glukosemetabolisme
Onsdag
Torsdag
14:15-16:00 - 12.09.2019
Gruppe 3 (Akvamedisin, ernæring)
GR1: Gr. 3: Glukosemetabolisme
GR1: Gr. 3: Glukosemetabolisme
Fredag
10:15-12:00 - 13.09.2019
Forelesninger
FOR: Metabolisme oppsummering
Opptak
FOR: Metabolisme oppsummering
Opptak
12:15-14:00 - 13.09.2019
Gruppe 4 (biomedisin, bioteknologi + andre studieprogram)
GR1: Gr. 4: Glukosemetabolisme
GR1: Gr. 4: Glukosemetabolisme
Uke 38
Mandag
08:15-10:00 - 16.09.2019
Forel. (1.2) : Introkurs
Forel (1.2) : Biomolekyler, kjemiske bindinger og løsninger
Forel (1.2) : Biomolekyler, kjemiske bindinger og løsninger
Tirsdag
08:15-10:00 - 17.09.2019
Forel. (1.2) : Introkurs
Forel (1.2) : Biomolekyler, funksjonelle grupper og isomeri
Forel (1.2) : Biomolekyler, funksjonelle grupper og isomeri
Onsdag
08:15-10:00 - 18.09.2019
Forel. (1.2) : Introkurs
Forel (1.2) : Syrer, baser og buffere
Forel (1.2) : Syrer, baser og buffere
12:15-14:00 - 18.09.2019
Forel. (1.2) : Introkurs
Forel (1.2) : Aminosyrer og proteiner
Forel (1.2) : Aminosyrer og proteiner
Torsdag
Fredag
Uke 39
Mandag
08:15-10:00 - 23.09.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 1 og 2
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 1 og 2
10:15-12:00 - 23.09.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 3 og 4
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 3 og 4
12:15-16:00 - 23.09.2019
Lab (1.2) : Introkurs
Lab L3(1.2) : Kjemi Gruppe A
Lab L3(1.2) : Kjemi Gruppe A
Tirsdag
12:15-16:00 - 24.09.2019
Lab (1.2) : Introkurs
Lab L3 (1.2) : Kjemi Gruppe C
Lab L3 (1.2) : Kjemi Gruppe C
Onsdag
08:15-10:00 - 25.09.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 11 og 12
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 11 og 12
10:15-12:00 - 25.09.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 9 og 10
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 9 og 10
12:15-16:00 - 25.09.2019
Lab (1.2) : Introkurs
Lab L3(1.2) : Kjemi Gruppe D
Lab L3(1.2) : Kjemi Gruppe D
Torsdag
08:15-10:00 - 26.09.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 7 og 8
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 7 og 8
10:15-12:00 - 26.09.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 5 og 6
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler 1 Gruppe 5 og 6
12:15-16:00 - 26.09.2019
Lab (1.2) : Introkurs
Lab L3(1.2) : Kjemi Gruppe B
Lab L3(1.2) : Kjemi Gruppe B
Fredag
Uke 40
Mandag
08:15-10:00 - 30.09.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 1 og 2
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 1 og 2
Tirsdag
10:15-12:00 - 01.10.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 3 og 4
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 3 og 4
12:15-14:00 - 01.10.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 5 og 6
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 5 og 6
14:15-16:00 - 01.10.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 7 og 8
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 7 og 8
Onsdag
08:15-10:00 - 02.10.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 9 og 10
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 9 og 10
Torsdag
08:15-10:00 - 03.10.2019
Gr.ar. (1.2) : Introkurs
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 11 og 12
Gr.arb (1.2) : Biomolekyler II Gruppe 11 og 12
13:15-14:00 - 03.10.2019
Forelesninger
FOR: Introduksjon til lab: Metabolisme
FOR: Introduksjon til lab: Metabolisme
Fredag
Uke 41
Mandag
12:15-16:00 - 07.10.2019
Gr. 3 (Akvamedisin og erneæring)
LAB: Metabolisme 1 - gr. 3
Obligatorisk fremmøte
LAB: Metabolisme 1 - gr. 3
Obligatorisk fremmøte
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
08:15-12:00 - 11.10.2019
Gr. 3 (Akvamedisin og erneæring)
LAB: Metabolisme 2 - gr. 3
Obligatorisk fremmøte
LAB: Metabolisme 2 - gr. 3
Obligatorisk fremmøte
Uke 42
Mandag
12:15-14:00 - 14.10.2019
Gruppe 3 (Akvamedisin, ernæring)
GR1: Gr. 3: Aminosyre og nukleotidmetabolisme
GR1: Gr. 3: Aminosyre og nukleotidmetabolisme
14:15-16:00 - 14.10.2019
Gruppe 4 (biomedisin, bioteknologi + andre studieprogram)
GR1: Gr. 4: Aminosyre og nukleotidmetabolisme
GR1: Gr. 4: Aminosyre og nukleotidmetabolisme
Tirsdag
12:15-16:00 - 15.10.2019
Gr. 1 (biomedisin, bioteknologi)
LAB: Metabolisme 1 - gr. 1
Obligatorisk fremmøte
LAB: Metabolisme 1 - gr. 1
Obligatorisk fremmøte
Onsdag
08:15-10:00 - 16.10.2019
Gruppe 2 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 2 - Aminosyre- og nukleotidmetabolisme
GR1: Gr. 2 - Aminosyre- og nukleotidmetabolisme
10:15-12:00 - 16.10.2019
Gruppe 1 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 1 - Aminosyre- og nukleotidmetabolisme
GR1: Gr. 1 - Aminosyre- og nukleotidmetabolisme
Torsdag
08:15-12:00 - 17.10.2019
Gr. 1 (biomedisin, bioteknologi)
LAB: Metabolisme 2 - gr. 1
Obligatorisk fremmøte
LAB: Metabolisme 2 - gr. 1
Obligatorisk fremmøte
Fredag
Uke 43
Mandag
10:15-12:00 - 21.10.2019
Forelesninger
Forel (3) : Biokjemi 1- 2. Hemoglobin, blodets sammensetning
Forel (3) : Biokjemi 1- 2. Hemoglobin, blodets sammensetning
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
14:15-16:00 - 25.10.2019
Gr. 2 (Akvamedisin må velge denne gruppen)
LAB: Kollokvium: Enzymkinetikk labgr. 2
LAB: Kollokvium: Enzymkinetikk labgr. 2
Uke 44
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
14:15-16:00 - 31.10.2019
Gr. 3 (biomedisin, bioteknologi)
LAB: Kollokvium: Enzymkinetikk labgr. 3
LAB: Kollokvium: Enzymkinetikk labgr. 3
Fredag
14:15-16:00 - 01.11.2019
Gr. 4 (biomedisin, bioteknologi)
LAB: Kollokvium: Enzymkinetikk labgr. 4
LAB: Kollokvium: Enzymkinetikk labgr. 4
Uke 45
Mandag
Tirsdag
10:15-12:00 - 05.11.2019
Gruppe 2 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 2 - Hormoner og integrert met.
GR1: Gr. 2 - Hormoner og integrert met.
12:15-14:00 - 05.11.2019
Gruppe 1 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 1 - Hormoner og integrert met.
GR1: Gr. 1 - Hormoner og integrert met.
Onsdag
10:15-12:00 - 06.11.2019
Gruppe 3 (Akvamedisin, ernæring)
GR1: Gr. 3: Hormoner og integrert metabolisme
GR1: Gr. 3: Hormoner og integrert metabolisme
12:15-14:00 - 06.11.2019
Gruppe 4 (biomedisin, bioteknologi + andre studieprogram)
GR1: Gr. 4: Hormoner og integrert metabolisme
Obligatorisk fremmøte
GR1: Gr. 4: Hormoner og integrert metabolisme
Obligatorisk fremmøte
Torsdag
Fredag
Uke 46
Mandag
Tirsdag
10:15-12:00 - 12.11.2019
Gruppe 3 (Akvamedisin, ernæring)
GR1: Gr. 3: Replikasjon/transkripsjon/proteinsyntese
GR1: Gr. 3: Replikasjon/transkripsjon/proteinsyntese
Onsdag
10:15-12:00 - 13.11.2019
Gruppe 4 (biomedisin, bioteknologi + andre studieprogram)
GR1: Gr. 4: Replikasjon/transkripsjon/proteinsyntese
Obligatorisk fremmøte
GR1: Gr. 4: Replikasjon/transkripsjon/proteinsyntese
Obligatorisk fremmøte
12:15-15:00 - 13.11.2019
Gruppe 2 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 2 - Replikasjon/Transkripsjon/proteinsyntese
GR1: Gr. 2 - Replikasjon/Transkripsjon/proteinsyntese
Torsdag
10:15-12:00 - 14.11.2019
Gruppe 1 (biomedisin, bioteknologi)
GR1: Gr. 1 - Replikasjon/Transkripsjon/proteinsyntese
GR1: Gr. 1 - Replikasjon/Transkripsjon/proteinsyntese
Fredag
Uke 48
Mandag
10:15-12:00 - 25.11.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Termodynamikk og spontanitet
Forel (1.3) : Termodynamikk og spontanitet
Tirsdag
08:15-10:00 - 26.11.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Redoks kjemi
Forel (1.3) : Redoks kjemi
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 49
Mandag
08:15-10:00 - 02.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Enzymer og enzymkinetikk
Forel (1.3) : Enzymer og enzymkinetikk
12:15-14:00 - 02.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Biokjemisk fordøyelse og absorbsjon
Forel (1.3) : Biokjemisk fordøyelse og absorbsjon
Tirsdag
09:15-11:00 - 03.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Introduksjon til metabolisme 1 2
Forel (1.3) : Introduksjon til metabolisme 1 2
11:15-15:00 - 03.12.2019
Forelesninger
GR1: Gruppeundervisning: Eksamensoppgaver
GR1: Gruppeundervisning: Eksamensoppgaver
Onsdag
08:15-11:00 - 04.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Karbohydrater og karbohydratmetabolisme 3 - 5
Forel (1.3) : Karbohydrater og karbohydratmetabolisme 3 - 5
Torsdag
Fredag
Uke 50
Mandag
08:15-10:00 - 09.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Karbohydratmetabolisme 6 7
Forel (1.3) : Karbohydratmetabolisme 6 7
10:15-12:00 - 09.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3): Presentasjon av Case 1 (1.3)
Forel (1.3): Presentasjon av Case 1 (1.3)
Tirsdag
08:15-10:00 - 10.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Regulering av karbohydratmetabolismen
Forel (1.3) : Regulering av karbohydratmetabolismen
Onsdag
08:15-10:00 - 11.12.2019
Gr.arb (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 1
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 1
10:15-12:00 - 11.12.2019
Gr.arb (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 4
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 4
12:15-14:00 - 11.12.2019
Gr.arb (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 7
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 7
14:15-16:00 - 11.12.2019
Gr.arb (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 10
Gr.arb (1.3) Case Gruppe 10
Torsdag
08:15-10:00 - 12.12.2019
Gr.arb (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Gr.arb (1.3) Lipidmetabolisme Gruppe 1, 2, 3 og 4
Gr.arb (1.3) Lipidmetabolisme Gruppe 1, 2, 3 og 4
10:15-12:00 - 12.12.2019
Gr.arb (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Gr.arb (1.3) Lipidmetabolisme Gruppe 5, 6, 7 og 8
Gr.arb (1.3) Lipidmetabolisme Gruppe 5, 6, 7 og 8
12:15-14:00 - 12.12.2019
Gr.arb (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Gr.arb (1.3) Lipidmetabolisme Gruppe 9, 10, 11 og 12
Gr.arb (1.3) Lipidmetabolisme Gruppe 9, 10, 11 og 12
Fredag
08:15-11:00 - 13.12.2019
Forel (1.3) : Ford., met. og ernæring 1
Forel (1.3) : Oppsummering av Case 1 (1.3)
Forel (1.3) : Oppsummering av Case 1 (1.3)