Skip to main content
Uke
Velg ny lærer

Timeplan 2021 Høst - lærer Florian Hiss - Førsteamanuensis

Florian Hiss

Uke 33
Mandag
08:15-09:00 - 16.08.2021
Tromsø
Introduksjon, presentasjon av pensum (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.005
09:15-10:00 - 16.08.2021
Tromsø
Forelesning: Hva er språk? Hvordan lærer barn språk (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.005
10:15-12:00 - 16.08.2021
Tromsø gr.1
Hva er språk? Hvordan lærer barn språk? (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.005
Tirsdag
11:15-12:00 - 17.08.2021
Tromsø
Forelesning: begrepslæring og semantisk utvikling (Tromsø)
Rom:
ILP 2.005
14:15-16:00 - 17.08.2021
Tromsø gr.1
Språk og lek (Tromsø)
Onsdag
10:15-11:00 - 18.08.2021
Forelesning
Informasjonsmøte om 5. studieåronsdag kl. 10.15-11 på Zoom
Informasjonsmøte om masteråret
11:15-12:00 - 18.08.2021
Narvik
Introduksjon, presentasjon av pensum (digitalt)
Lærer:
F. Hiss
13:15-14:00 - 18.08.2021
Narvik
Forelesning: Hva er språk? Hvordan lærer barn språk? (digitalt)
Lærer:
F. Hiss
14:15-16:00 - 18.08.2021
Narvik gr.1
Hva er språk? Hvordan lærer barn språk? (Narvik)
Lærer:
F. Hiss
Torsdag
08:15-12:00 - 19.08.2021
Begynneropplæring
Lærer:
F. Hiss
Fredag
08:15-10:00 - 20.08.2021
Narvik gr.1
Språk og lek (Narvik) - Narvik kulturhus, Studiosalen
Språk og lek
Rom:
10:15-11:00 - 20.08.2021
Narvik
Forelesning: Begrepslæring og semantisk utvikling (Narvik) - Narvik kulturhus, Studiosalen
Forelesning: Begrepslæring og semantisk utvikling (digitalt)
Rom:
11:15-13:00 - 20.08.2021
Narvik gr.1
Begrepslæring og semantisk utvikling (Narvik) - Narvik kulturhus, Studiosalen
Begrepslæring og semantisk utvikling
Rom:
Uke 34
Mandag
Tirsdag
Onsdag
12:15-16:00 - 25.08.2021
Begynneropplæring
Lærer:
F. Hiss
Torsdag
Fredag
Uke 36
Mandag
Tirsdag
10:15-11:00 - 07.09.2021
Tromsø
Hverdagssamtalen (Tromsø)
Onsdag
15:15-16:00 - 08.09.2021
Tromsø
Språkets form - innføring i fonologi og morfologi (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.072
Torsdag
08:15-10:00 - 09.09.2021
Tromsø
Forelesning: Hverdagssamtalen (Tromsø)
Rom:
NLYSTH AUD
10:15-12:00 - 09.09.2021
Narvik
Forelesning: språkets form - innføring i fonologi og morfologi (Narvik)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.072
12:15-13:00 - 09.09.2021
Narvik
Språkets form - innføring i fonologi og morfologi (Narvik)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.072
13:15-14:00 - 09.09.2021
Narvik
Hverdagssamtalen (Narvik)
Rom:
ILP 2.072
14:15-16:00 - 09.09.2021
Narvik
Forelesning: Hverdagssamtalen (Narvik)
Rom:
ILP 2.072
Fredag
12:15-14:00 - 10.09.2021
Tromsø
Forelesning: Språkets form - innføring i fonologi og morfologi (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.072
Uke 37
Mandag
Tirsdag
08:15-12:00 - 14.09.2021
Begynneropplæring
seminar
Lærer:
F. Hiss
Onsdag
12:15-16:00 - 15.09.2021
Begynneropplæring
Lærer:
F. Hiss
Torsdag
Fredag
Uke 38
Mandag
Tirsdag
08:15-10:00 - 21.09.2021
Tromsø
Forelesning: Syntaks, fortellerkompetanse, tekstmestring og situasjonsuavhengig språk (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
10:15-13:00 - 21.09.2021
Tromsø
Syntaks, fortellerkompetanse, tekstmestring og situasjonsuavhengig språk (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.056
13:15-14:00 - 21.09.2021
Tromsø
Forelesning: Språklig mangfold (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Rom:
ILP 2.056
14:15-16:00 - 21.09.2021
Tromsø
Språklig mangfold (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Onsdag
08:15-10:00 - 22.09.2021
Narvik
Forelesning: Syntaks, fortellerkompetanse, tekstmestring og situasjonsuavhengig språk (Narvik)
Lærer:
F. Hiss
10:15-13:00 - 22.09.2021
Narvik
Syntaks, fortellerkompetanse, tekstmestring og situasjonsuavhengig språk (Narvik)
Lærer:
F. Hiss
13:15-14:00 - 22.09.2021
Narvik
Forelesning: Språklig mangfold (Narvik)
Lærer:
F. Hiss
14:15-16:00 - 22.09.2021
Narvik
Språklig mangfold (Narvik)
Lærer:
F. Hiss
Torsdag
Fredag
13:00-16:00 - 24.09.2021
Booking BLS022
Møtetid ILP
Lærer:
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S.Ø. Blomsø
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
E. Dahl
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
H. Habbestad
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
T.N. Nilssen
S.I. Nordkild
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
H.C. Ryel
D.A.V. Rød
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
O.A. Thunberg
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
R.M. Walberg
O.J. Wang
A. Wara
T. Wara
L.L. Warth
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
Uke 39
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
08:15-12:00 - 01.10.2021
Begynneropplæring
Lærer:
F. Hiss
Uke 40
Mandag
Tirsdag
Onsdag
12:15-16:00 - 06.10.2021
Begynneropplæring
Torsdag
Fredag
Uke 42
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 43
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
13:00-16:00 - 29.10.2021
Booking BLS022
Møtetid ILP
Lærer:
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S.Ø. Blomsø
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
E. Dahl
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
H. Habbestad
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
T.N. Nilssen
S.I. Nordkild
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
H.C. Ryel
D.A.V. Rød
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
O.A. Thunberg
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
R.M. Walberg
O.J. Wang
A. Wara
T. Wara
L.L. Warth
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
Uke 44
Mandag
08:15-10:00 - 01.11.2021
Tromsø
Digital: Etterarbeid praksis (Tromsø)
Rom:
ILP 1.043
10:15-12:00 - 01.11.2021
Narvik
Digital: Etterarbeid praksis (Narvik)
Rom:
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
12:15-13:00 - 04.11.2021
Tromsø
OBS - Tema er endret til veiledning til arbeidskrav 3
Digital: Oppsummering begrepsforståelse (Tromsø)
Rom:
ILP 1.043
15:15-16:00 - 04.11.2021
Narvik
OBS - Tema er endret til veiledning til arbeidskrav 3
Digital: Oppsummering begrepsforståelse (Narvik)
Fredag
Uke 46
Mandag
11:15-13:00 - 15.11.2021
Tromsø
Språklig mangfold (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
13:15-15:00 - 15.11.2021
Tromsø
Forelesning: Tidlig skriftspråklig utvikling (Tromsø)
Lærer:
F. Hiss
Tirsdag
Onsdag
08:15-10:00 - 17.11.2021
Tromsø
Forelesning: Eksamensforberedelser (Tromsø og Narvik)
Rom:
ILP 1.043
Torsdag
Fredag
Uke 47
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
13:00-16:00 - 26.11.2021
Booking BLS022
Møtetid ILP
Lærer:
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S.Ø. Blomsø
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
E. Dahl
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
H. Habbestad
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
S.T. Killengreen
K. Killie
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
T.N. Nilssen
S.I. Nordkild
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
H.C. Ryel
D.A.V. Rød
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
O.A. Thunberg
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
R.M. Walberg
O.J. Wang
A. Wara
T. Wara
L.L. Warth
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
Uke 49
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag