Skip to main content
Uke
Velg ny lærer

Timeplan 2021 Vår - lærer Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor

Rasmus Tørnes Karstad

Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 2
Uke
2
Mandag
11.01.2021
Tirsdag
12.01.2021
Onsdag
13.01.2021
Torsdag
14.01.2021
Fredag
15.01.2021
08:00  
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-10:00
08:15-10:00
LER-1052-2 Forelesning

Zoomforelesning

O.G. Drageset
T.F. Eidissen
I. Frenning
K. Isaksen
B-H. Johannessen
R. Johansen
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
 
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-10:00
08:15-10:00 ILP 1.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag

Vi møtes i Zoom

R.T. Karstad
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-10:00
08:15-10:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT

https://uit.zoom.us/j/61817956299?pwd=RUk3R21vZmQ5aGVXS01hY0NxUXpXZz09

R.T. Karstad
09:00    
10:00
Aktiviteter i tidsrommet 10:15-12:00
10:15-12:00
LER-1050-2 Forelesning

Zoomforelesning

S.A. Bjørkli-Eriksen
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
B. Grønvik
K. Isaksen
B-H. Johannessen
R.T. Karstad
G.O. Pettersen
M. Volden
       
11:00  
Aktiviteter i tidsrommet 11:15-13:00
11:15-13:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT

https://uit.zoom.us/j/61817956299?pwd=RUk3R21vZmQ5aGVXS01hY0NxUXpXZz09

R.T. Karstad
   
12:00  
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-14:00
12:15-14:00 ILP 2.005
LER-1302-1 Felles undervisning

https://uit.zoom.us/j/66968391326?pwd=VHF0Q3VSUU9LSWRIV1o0R1J0Zzhqdz09

R.T. Karstad
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-15:00
12:15-15:00
LER-1302-1 Felles undervisning

Les s.44-50 i kapittel 2 i "innføring i kjemi for lærere" og bla gjennom pdf'ene om HMS, som dere finner i Canvas under kjemimodulen.

Følg denne lenken til Zoomundervisning.

R.T. Karstad
 
13:00  
Aktiviteter i tidsrommet 13:15-16:00
13:15-16:00 ILP 2.066
LER-1301-1 Felles undervisning
HMS i naturfag

Følg lenken til Zoom for digital undervisning denne uken.

Før undervisningen skal dere ha lest de to første dokumentene under modulen Pensumlitteratur utenom bøker/HMS i Canvas, og bla fort gjennom det tredje.

Dere må også lese sidene 44-50 i pensumboka "Innføring i kjemi for lærere"

R.T. Karstad
 
14:00  
Aktiviteter i tidsrommet 14:15-15:45
14:15-15:45
LER-1601-2 Praksisforberedende møte
S-E. Andreassen
S.A. Bjørkli-Eriksen
K.E.W. Bjørndal
O.G. Drageset
M. Johnsen
G. Kalseth
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
G.O. Pettersen
H.C. Ryel
M. Volden
V. Øie
 
15:00        
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 3
Uke
3
Mandag
18.01.2021
Tirsdag
19.01.2021
Onsdag
20.01.2021
Torsdag
21.01.2021
Fredag
22.01.2021
08:00      
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-10:00
08:15-10:00 ILP 1.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag
R.T. Karstad
 
09:00
Aktiviteter i tidsrommet 09:00-15:00
09:00-15:00
VID-6063-1 Undervisning
Digital samling
R.T. Karstad
Aktiviteter i tidsrommet 09:00-15:00
09:00-15:00
VID-6063-1 Undervisning
Digital samling
R.T. Karstad
14:15-15:30
LER-1651-2 Praksisforberedende møte
O.G. Drageset
B. Grønvik
J. Höper
K. Isaksen
I.K. Jakobsen
B-H. Johannessen
R. Johansen
G. Kalseth
R.T. Karstad
F.S. Larsen
Y. Sørensen
Aktiviteter i tidsrommet 09:00-15:00
09:00-15:00
VID-6063-1 Undervisning
Digital samling
R.T. Karstad
 
10:00
Aktiviteter i tidsrommet 10:15-12:00
10:15-12:00 ILP 2.071
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT
R.T. Karstad
 
11:00  
12:00  
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-16:00
12:15-16:00 ILP 1.005
BOOKING- Booking BLS022
Møtetid ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
I. Frenning
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
A.M. Pesch
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
T. Wara
L.L. Warth
A.K. Winther
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
13:00  
14:00  
15:00        
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 4
Uke
4
Mandag
25.01.2021
Tirsdag
26.01.2021
Onsdag
27.01.2021
Torsdag
28.01.2021
Fredag
29.01.2021
08:00    
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-12:00
08:15-12:00 ILP 2.066
LER-2302-2 Gruppe A MAT
R.T. Karstad
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-10:00
08:15-10:00 ILP 1.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag
R.T. Karstad
 
09:00      
10:00        
11:00        
12:00    
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-16:00
12:15-16:00 ILP 2.066
LER-2302-2 Gruppe B MAT SAMF og ENG
R.T. Karstad
   
13:00        
14:00  
Aktiviteter i tidsrommet 14:15-15:30
14:15-15:30
LER-2600-2 Praksisforberedende møte
O.G. Drageset
H.R. Folkenborg
T.E. Holmbukt
I.K. Jakobsen
M. Johnsen
R.V. Johnsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
S.T. Killengreen
A.H. Lødemel
H.E. Moe
G.O. Pettersen
L. Rønningsbakk
M. Son
A.B. Sortland
K-A. Sæther
A. Unhjem
V. Øie
   
15:00        
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 7
Uke
7
Mandag
15.02.2021
Tirsdag
16.02.2021
Onsdag
17.02.2021
Torsdag
18.02.2021
Fredag
19.02.2021
08:00          
09:00          
10:00          
11:00          
12:00          
13:00          
14:00  
Aktiviteter i tidsrommet 14:15-15:45
14:15-15:45
LER-1601-2 Praksisforberedende møte
Evalueringsmøte
S-E. Andreassen
S.A. Bjørkli-Eriksen
K.E.W. Bjørndal
O.G. Drageset
M. Johnsen
G. Kalseth
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
G.O. Pettersen
H.C. Ryel
K-A. Sæther
M. Volden
V. Øie
     
15:00          
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 8
Uke
8
Mandag
22.02.2021
Tirsdag
23.02.2021
Onsdag
24.02.2021
Torsdag
25.02.2021
Fredag
26.02.2021
08:00      
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-16:00
08:15-16:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT
R.T. Karstad
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-12:00
08:15-12:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT
R.T. Karstad
09:00      
10:00      
11:00      
12:00    
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-16:00
12:15-16:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT
R.T. Karstad
 
13:00      
14:00      
15:00      
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 9
Uke
9
Mandag
01.03.2021
Tirsdag
02.03.2021
Onsdag
03.03.2021
Torsdag
04.03.2021
Fredag
05.03.2021
08:00      
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-10:00
08:15-10:00 ILP 1.007
LER-1052-2 Seminargr Naturfag
R.T. Karstad
 
09:00        
10:00
Aktiviteter i tidsrommet 10:15-12:00
10:15-12:00
LER-1052-2 Forelesning
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
I. Frenning
K. Isaksen
B-H. Johannessen
R. Johansen
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
       
11:00        
12:00        
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-14:00
12:15-14:00 ILP 1.007
LER-1052-2 Seminargr Naturfag
R.T. Karstad
13:00        
14:00          
15:00          
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 10
Uke
10
Mandag
08.03.2021
Tirsdag
09.03.2021
Onsdag
10.03.2021
Torsdag
11.03.2021
Fredag
12.03.2021
08:00      
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-10:00
08:15-10:00 ILP 2.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag
R.T. Karstad
 
09:00        
10:00          
11:00          
12:00          
13:00          
14:00      
Aktiviteter i tidsrommet 14:15-15:30
14:15-15:30
LER-1651-2 Praksisforberedende møte
Evalueringsmøte
O.G. Drageset
B. Grønvik
J. Höper
K. Isaksen
I.K. Jakobsen
B-H. Johannessen
R. Johansen
G. Kalseth
R.T. Karstad
F.S. Larsen
Y. Sørensen
Aktiviteter i tidsrommet 14:15-16:00
14:15-16:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1052-2 Forelesning

Følg lenken til forelesning

R.T. Karstad
15:00        
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 11
Uke
11
Mandag
15.03.2021
Tirsdag
16.03.2021
Onsdag
17.03.2021
Torsdag
18.03.2021
Fredag
19.03.2021
08:00      
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-13:00
08:15-13:00 ILP 2.005
LER-2302-2 Forelesning
Studentundervisning

Timene i denne uka utgår for alle, bortsett fra de gruppene som ennå ikke har godkjent studentundervisning.

Dette gjelder gruppe 5, gruppe 8 og gruppe 9.

R.T. Karstad
 
09:00        
10:00        
11:00        
12:00  
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-15:00
12:15-15:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1301-1 Felles undervisning
. Navnsetting, krefter mellom molekyler og løselighet.

Les kapittel 5, s.110-115, og kapittel 6 i kjemiboka.

R.T. Karstad
12:15-16:00
LER-2302-2 Forelesning
AVLYST (Studentundervisning)

Timene i denne uka utgår for alle, bortsett fra de gruppene som ennå ikke har godkjent studentundervisning.

Dette gjelder gruppe 5, gruppe 8 og gruppe 9. Dere kan selv avgjøre om dere møtes med Rasmus på tirsdag eller torsdag, og dere trenger ikke alle timene som er satt opp, men dere må møte samtidig slik at dere har noen å undervise.

R.T. Karstad
 
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-16:00
12:15-16:00 ILP 1.005
BOOKING- Booking BLS022
Møtetid ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
I. Frenning
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
A.M. Pesch
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
T. Wara
L.L. Warth
A.K. Winther
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
13:00      
14:00      
15:00      
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 12
Uke
12
Mandag
22.03.2021
Tirsdag
23.03.2021
Onsdag
24.03.2021
Torsdag
25.03.2021
Fredag
26.03.2021
08:00      
Aktiviteter i tidsrommet 08:15-11:00
08:15-11:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1301-1 Felles undervisning
RedOks og stoffmengde

Les resten av kapittel 9 og kapittel 8 i kjemiboka.

Vi går gjennom RedOks og stoffmengde.

R.T. Karstad
 
09:00        
10:00        
11:00          
12:00          
13:00  
Aktiviteter i tidsrommet 13:15-16:00
13:15-16:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1301-1 Felles undervisning
Kjennetegn ved kjemiske reaksjoner og fellingsreaksjoner

Les kapittel 7 og kapittel 9 (s. 183 - 189) i kjemiboka.

R.T. Karstad
     
14:00    
Aktiviteter i tidsrommet 14:15-15:30
14:15-15:30
LER-2600-2 Praksisforberedende møte
Evalueringsmøte
O.G. Drageset
H.R. Folkenborg
T.E. Holmbukt
I.K. Jakobsen
M. Johnsen
R.V. Johnsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
S.T. Killengreen
A.H. Lødemel
H.E. Moe
G.O. Pettersen
L. Rønningsbakk
M. Son
A.B. Sortland
K-A. Sæther
A. Unhjem
V. Øie
 
15:00        
16:00          
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 15
Uke
15
Mandag
12.04.2021
Tirsdag
13.04.2021
Onsdag
14.04.2021
Torsdag
15.04.2021
Fredag
16.04.2021
08:00          
09:00          
10:00          
11:00          
12:00  
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-15:00
12:15-15:00 ILP 2.066
LER-1301-1 Felles undervisning
Praktiske aktiviteter

Vi går gjennom litt praktiske øvelser, samt at jeg demonstrerer noen forsøk.

S. Karlsen
R.T. Karstad
   
Aktiviteter i tidsrommet 12:15-16:00
12:15-16:00 ILP 2.066
LER-1301-1 Felles undervisning
Konsentrasjon av løsninger og beregninger.

Les kapittel 8 i kjemiboka og så går vi gjennom en praktisk øvelse som inkluderer løsninger og fortynninger.

Kapittel 10 er selvstudium.

S. Karlsen
R.T. Karstad
13:00      
14:00      
15:00        
16:00