Skip to main content
Uke
Velg ny lærer

Timeplan 2021 Vår - lærer Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor

Rasmus Tørnes Karstad

Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 2
Uke 2
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Mandag
11.01.2021
10:15-12:00 LER-1050-2 Forelesning

Zoomforelesning

S.A. Bjørkli-Eriksen
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
B. Grønvik
K. Isaksen
B-H. Johannessen
R.T. Karstad
G.O. Pettersen
M. Volden
Tirsdag
12.01.2021
08:15-10:00 LER-1052-2 Forelesning

Zoomforelesning

O.G. Drageset
T.F. Eidissen
I. Frenning
K. Isaksen
B-H. Johannessen
R. Johansen
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
12:15-14:00 ILP 2.005
LER-1302-1 Felles undervisning

https://uit.zoom.us/j/66968391326?pwd=VHF0Q3VSUU9LSWRIV1o0R1J0Zzhqdz09

R.T. Karstad
14:15-15:45 LER-1601-2 Praksisforberedende møte S-E. Andreassen
S.A. Bjørkli-Eriksen
K.E.W. Bjørndal
O.G. Drageset
M. Johnsen
G. Kalseth
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
G.O. Pettersen
H.C. Ryel
M. Volden
V. Øie
Onsdag
13.01.2021
11:15-13:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT

https://uit.zoom.us/j/61817956299?pwd=RUk3R21vZmQ5aGVXS01hY0NxUXpXZz09

R.T. Karstad
13:15-16:00 ILP 2.066
LER-1301-1 Felles undervisning
HMS i naturfag

Følg lenken til Zoom for digital undervisning denne uken.

Før undervisningen skal dere ha lest de to første dokumentene under modulen Pensumlitteratur utenom bøker/HMS i Canvas, og bla fort gjennom det tredje.

Dere må også lese sidene 44-50 i pensumboka "Innføring i kjemi for lærere"

R.T. Karstad
Torsdag
14.01.2021
08:15-10:00 ILP 1.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag

Vi møtes i Zoom

R.T. Karstad
12:15-15:00 LER-1302-1 Felles undervisning

Les s.44-50 i kapittel 2 i "innføring i kjemi for lærere" og bla gjennom pdf'ene om HMS, som dere finner i Canvas under kjemimodulen.

Følg denne lenken til Zoomundervisning.

R.T. Karstad
Fredag
15.01.2021
08:15-10:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT

https://uit.zoom.us/j/61817956299?pwd=RUk3R21vZmQ5aGVXS01hY0NxUXpXZz09

R.T. Karstad
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 3
Uke 3
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Mandag
18.01.2021
09:00-15:00 VID-6063-1 Undervisning
Digital samling
R.T. Karstad
Tirsdag
19.01.2021
09:00-15:00 VID-6063-1 Undervisning
Digital samling
R.T. Karstad
14:15-15:30 LER-1651-2 Praksisforberedende møte O.G. Drageset
B. Grønvik
J. Höper
K. Isaksen
I.K. Jakobsen
B-H. Johannessen
R. Johansen
G. Kalseth
R.T. Karstad
F.S. Larsen
Y. Sørensen
Onsdag
20.01.2021
09:00-15:00 VID-6063-1 Undervisning
Digital samling
R.T. Karstad
Torsdag
21.01.2021
08:15-10:00 ILP 1.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag R.T. Karstad
10:15-12:00 ILP 2.071
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT R.T. Karstad
Fredag
22.01.2021
12:15-16:00 ILP 1.005
BOOKING- Booking BLS022
Møtetid ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
I. Frenning
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
A.M. Pesch
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
T. Wara
L.L. Warth
A.K. Winther
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 4
Uke 4
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Tirsdag
26.01.2021
14:15-15:30 LER-2600-2 Praksisforberedende møte O.G. Drageset
H.R. Folkenborg
T.E. Holmbukt
I.K. Jakobsen
M. Johnsen
R.V. Johnsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
S.T. Killengreen
A.H. Lødemel
H.E. Moe
G.O. Pettersen
L. Rønningsbakk
M. Son
A.B. Sortland
K-A. Sæther
A. Unhjem
V. Øie
Onsdag
27.01.2021
08:15-12:00 ILP 2.066
LER-2302-2 Gruppe A MAT R.T. Karstad
12:15-16:00 ILP 2.066
LER-2302-2 Gruppe B MAT SAMF og ENG R.T. Karstad
Torsdag
28.01.2021
08:15-10:00 ILP 1.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag R.T. Karstad
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 7
Uke 7
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Tirsdag
16.02.2021
14:15-15:45 LER-1601-2 Praksisforberedende møte
Evalueringsmøte
S-E. Andreassen
S.A. Bjørkli-Eriksen
K.E.W. Bjørndal
O.G. Drageset
M. Johnsen
G. Kalseth
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
G.O. Pettersen
H.C. Ryel
K-A. Sæther
M. Volden
V. Øie
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 8
Uke 8
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Onsdag
24.02.2021
12:15-16:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT R.T. Karstad
Torsdag
25.02.2021
08:15-16:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT R.T. Karstad
Fredag
26.02.2021
08:15-12:00 ILP 2.066
LER-1050-2 Seminar 5-10 NAT R.T. Karstad
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 9
Uke 9
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Mandag
01.03.2021
10:15-12:00 LER-1052-2 Forelesning O.G. Drageset
T.F. Eidissen
I. Frenning
K. Isaksen
B-H. Johannessen
R. Johansen
R.T. Karstad
A.H. Lødemel
Torsdag
04.03.2021
08:15-10:00 ILP 1.007
LER-1052-2 Seminargr Naturfag R.T. Karstad
Fredag
05.03.2021
12:15-14:00 ILP 1.007
LER-1052-2 Seminargr Naturfag R.T. Karstad
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 10
Uke 10
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Torsdag
11.03.2021
08:15-10:00 ILP 2.006
LER-1052-2 Seminargr Naturfag R.T. Karstad
14:15-15:30 LER-1651-2 Praksisforberedende møte
Evalueringsmøte
O.G. Drageset
B. Grønvik
J. Höper
K. Isaksen
I.K. Jakobsen
B-H. Johannessen
R. Johansen
G. Kalseth
R.T. Karstad
F.S. Larsen
Y. Sørensen
Fredag
12.03.2021
14:15-16:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1052-2 Forelesning

Følg lenken til forelesning

R.T. Karstad
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 11
Uke 11
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Tirsdag
16.03.2021
12:15-15:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1301-1 Felles undervisning
. Navnsetting, krefter mellom molekyler og løselighet.

Les kapittel 5, s.110-115, og kapittel 6 i kjemiboka.

R.T. Karstad
12:15-16:00 LER-2302-2 Forelesning
AVLYST (Studentundervisning)

Timene i denne uka utgår for alle, bortsett fra de gruppene som ennå ikke har godkjent studentundervisning.

Dette gjelder gruppe 5, gruppe 8 og gruppe 9. Dere kan selv avgjøre om dere møtes med Rasmus på tirsdag eller torsdag, og dere trenger ikke alle timene som er satt opp, men dere må møte samtidig slik at dere har noen å undervise.

R.T. Karstad
Torsdag
18.03.2021
08:15-13:00 ILP 2.005
LER-2302-2 Forelesning
Studentundervisning

Timene i denne uka utgår for alle, bortsett fra de gruppene som ennå ikke har godkjent studentundervisning.

Dette gjelder gruppe 5, gruppe 8 og gruppe 9.

R.T. Karstad
Fredag
19.03.2021
12:15-16:00 ILP 1.005
BOOKING- Booking BLS022
Møtetid ILP
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
I. Frenning
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
A.M. Pesch
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
T. Wara
L.L. Warth
A.K. Winther
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 12
Uke 12
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Tirsdag
23.03.2021
13:15-16:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1301-1 Felles undervisning
Kjennetegn ved kjemiske reaksjoner og fellingsreaksjoner

Les kapittel 7 og kapittel 9 (s. 183 - 189) i kjemiboka.

R.T. Karstad
Torsdag
25.03.2021
08:15-11:00 VIRTUELT _ZOOM
LER-1301-1 Felles undervisning
RedOks og stoffmengde

Les resten av kapittel 9 og kapittel 8 i kjemiboka.

Vi går gjennom RedOks og stoffmengde.

R.T. Karstad
14:15-15:30 LER-2600-2 Praksisforberedende møte
Evalueringsmøte
O.G. Drageset
H.R. Folkenborg
T.E. Holmbukt
I.K. Jakobsen
M. Johnsen
R.V. Johnsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
S.T. Killengreen
A.H. Lødemel
H.E. Moe
G.O. Pettersen
L. Rønningsbakk
M. Son
A.B. Sortland
K-A. Sæther
A. Unhjem
V. Øie
Timeplan for Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor i uke 15
Uke 15
Dato Tid Rom Emnekode Beskrivelse Lærer
Tirsdag
13.04.2021
12:15-15:00 ILP 2.066
LER-1301-1 Felles undervisning
Praktiske aktiviteter

Vi går gjennom litt praktiske øvelser, samt at jeg demonstrerer noen forsøk.

S. Karlsen
R.T. Karstad
Fredag
16.04.2021
12:15-16:00 ILP 2.066
LER-1301-1 Felles undervisning
Konsentrasjon av løsninger og beregninger.

Les kapittel 8 i kjemiboka og så går vi gjennom en praktisk øvelse som inkluderer løsninger og fortynninger.

Kapittel 10 er selvstudium.

S. Karlsen
R.T. Karstad