Skip to main content
Uke
Velg ny lærer

Timeplan 2021 Vår - lærer Rasmus Tørnes Karstad - Universitetslektor

Rasmus Tørnes Karstad

Uke 2
Mandag
Tirsdag
Onsdag
13:15-16:00 - 13.01.2021
Felles undervisning
HMS i naturfag

Følg lenken til Zoom for digital undervisning denne uken.

Før undervisningen skal dere ha lest de to første dokumentene under modulen Pensumlitteratur utenom bøker/HMS i Canvas, og bla fort gjennom det tredje.

Dere må også lese sidene 44-50 i pensumboka "Innføring i kjemi for lærere"

Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.066
Torsdag
08:15-10:00 - 14.01.2021
Seminargr Naturfag

Vi møtes i Zoom

Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 1.006
12:15-15:00 - 14.01.2021
Felles undervisning

Les s.44-50 i kapittel 2 i "innføring i kjemi for lærere" og bla gjennom pdf'ene om HMS, som dere finner i Canvas under kjemimodulen.

Følg denne lenken til Zoomundervisning.

Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
Fredag
Uke 3
Mandag
09:00-15:00 - 18.01.2021
Undervisning
Digital samling
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
Tirsdag
09:00-15:00 - 19.01.2021
Undervisning
Digital samling
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
Onsdag
09:00-15:00 - 20.01.2021
Undervisning
Digital samling
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
Torsdag
08:15-10:00 - 21.01.2021
Seminargr Naturfag
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 1.006
10:15-12:00 - 21.01.2021
Seminar 5-10 NAT
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.071
Fredag
12:15-16:00 - 22.01.2021
Booking BLS022
Møtetid ILP
Lærer:
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
I. Frenning
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
A.M. Pesch
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
T. Wara
L.L. Warth
A.K. Winther
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
Rom:
ILP 1.005
Uke 4
Mandag
Tirsdag
Onsdag
08:15-12:00 - 27.01.2021
Gruppe A MAT
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.066
12:15-16:00 - 27.01.2021
Gruppe B MAT SAMF og ENG
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.066
Torsdag
08:15-10:00 - 28.01.2021
Seminargr Naturfag
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 1.006
Fredag
Uke 7
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Uke 8
Mandag
Tirsdag
Onsdag
12:15-16:00 - 24.02.2021
Seminar 5-10 NAT
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.066
Torsdag
08:15-16:00 - 25.02.2021
Seminar 5-10 NAT
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.066
Fredag
08:15-12:00 - 26.02.2021
Seminar 5-10 NAT
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.066
Uke 9
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
08:15-10:00 - 04.03.2021
Seminargr Naturfag
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 1.007
Fredag
12:15-14:00 - 05.03.2021
Seminargr Naturfag
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 1.007
Uke 10
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
08:15-10:00 - 11.03.2021
Seminargr Naturfag
Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.006
14:15-15:30 - 11.03.2021
Praksisforberedende møte
Evalueringsmøte
Rom:
Fredag
14:15-16:00 - 12.03.2021
Forelesning

Følg lenken til forelesning

Lærer:
R.T. Karstad
Uke 11
Mandag
Tirsdag
12:15-15:00 - 16.03.2021
Felles undervisning
. Navnsetting, krefter mellom molekyler og løselighet.

Les kapittel 5, s.110-115, og kapittel 6 i kjemiboka.

Lærer:
R.T. Karstad
12:15-16:00 - 16.03.2021
Forelesning
AVLYST (Studentundervisning)

Timene i denne uka utgår for alle, bortsett fra de gruppene som ennå ikke har godkjent studentundervisning.

Dette gjelder gruppe 5, gruppe 8 og gruppe 9. Dere kan selv avgjøre om dere møtes med Rasmus på tirsdag eller torsdag, og dere trenger ikke alle timene som er satt opp, men dere må møte samtidig slik at dere har noen å undervise.

Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
Onsdag
Torsdag
08:15-13:00 - 18.03.2021
Forelesning
Studentundervisning

Timene i denne uka utgår for alle, bortsett fra de gruppene som ennå ikke har godkjent studentundervisning.

Dette gjelder gruppe 5, gruppe 8 og gruppe 9.

Lærer:
R.T. Karstad
Rom:
ILP 2.005
Fredag
12:15-16:00 - 19.03.2021
Booking BLS022
Møtetid ILP
Lærer:
M. Andersen
A. Andersson
B-O. Andreassen
S-E. Andreassen
Y. Antonsen
A.L. Bakke
Ø. Ballo
M. Bartnæs
P.E. Bartnæs
B. Bentsen
V. Bergan
W.S. Bigell
A. Birkeland
A. Bjerkås
S.A. Bjørkli-Eriksen
C. Bjørndal
K.E.W. Bjørndal
A.M. Bjøru
S. Boldermo
M. Brattvoll
J. Breivik
T.A. Bringeland
H. Brox
H.K. Bråthen
J. Buli-Holmberg
H.V. Busch
K.W. Bøe
C. Dale
F. Danielsen
K.H. Danielsen
M. Daniloff
M. Dardanou
O.G. Drageset
T.F. Eidissen
T.G. Ekeland
E.V. Eriksen
E. Eriksen
G. Figenschou
H.R. Folkenborg
J.T. Forsberg
L. Frantzen
I. Frenning
B.R. Furnes
B.I. Furu
A.B. Fyhn
E. Gamst-Nergård
I.A. Gaup
F.C. Geisler
B. Grønvik
J. Handley
I.M. Hansen
M.N. Hansen
V.D. Haugen
O.J. Hembre
F. Hiss
L. Hjemgård Johansen
S.H.O. Holander
T.E. Holmbukt
H.L. Huru
L. Husjord
B-C. Hustad
J. Höper
P.Ø. Haavold
K. Isaksen
M. Isaksen
T. Isaksen
R.E. Jakhelln
I.K. Jakobsen
F. Jensen
G. Jensen
I. Jensen
T.B. Jensen
I. Jensvoll
B-H. Johannessen
A.A. Johansen
R. Johansen
L.B. Johanson
M. Johnsen
R.V. Johnsen
B.A. Karlsen
S.S. Karlsen
S. Karlsen
R.T. Karstad
I.M. Kielland
C. Kleemann
A. Kristiansen
I.N. Kristiansen
L.H. Kristiansen
M. Kvivesen
H-G. Køller
L.I. Landsem
A.B. Larsen
F.S. Larsen
J.B. Larsen
R. Larsen
R.I. Larsen
L-M. Lauritzen
T. Lekang
T. Leming
A. Loppacher
T. Lund
A.H. Lødemel
S.S. Madsen
S.D. Manshadi
B. Martinussen
G.E. Mathisen
G.R. Maxwell
M. Melby-Lervåg
E. Merzliakova
R. Mikkelsen
S. Misund
H.E. Moe
C.H. Moen
A. Myrstad
A. Nedberg
T. Nesheim
E. Nicolaisen
F. Nilsen
M. Nilssen
I.C. Nordli
K. Nordman-Strand
K.A. Nyborg
T. Nymo
C.L. Olsen
M.H. Olsen
R. Olsen
M. Olufsen
P.A. Opdal
K.D. Opstad
J. Oskarsson
G. Paulgaard
A.T. Pedersen
H.C. Pedersen
A.M. Pesch
G.O. Pettersen
I. Ripman
M.V.P. Rist
J.N. Roksvold
L.A. Rotvold
H.C. Ryel
L. Rønningsbakk
M. Saus
S. Schenzle
J.H. Schultz
I.M. Seiness
A.M. Simensen
R. Skjelmo
S. Skogdal
S. Skrøvset
Å. Slettbakk
M. Solberg
T. Solhaug
S. Sollied
M. Son
A.B. Sortland
A.R. Steele
B. Steinsvik
A-M. Stenseth
K.E. Stien
A. Strandbu
O.K. Straum
H.I.P. Suhr
M.L. Sundelin
J. Sæleset
M. Sætermo
K-A. Sæther
Y. Sørensen
S. Thorvaldsen
A. Unhjem
T. Unstad
S. Uteng
N.V. Vambheim
K.F. Vennebo
M. Volden
T.K. Vårnes
O.J. Wang
T. Wara
L.L. Warth
A.K. Winther
K.S. Worum
M. Ødegaard
B. Ødegårdstuen
V. Øie
R.A. Øien
I. Aarvik
G. Aas
Rom:
ILP 1.005
Uke 12
Mandag
Tirsdag
13:15-16:00 - 23.03.2021
Felles undervisning
Kjennetegn ved kjemiske reaksjoner og fellingsreaksjoner

Les kapittel 7 og kapittel 9 (s. 183 - 189) i kjemiboka.

Lærer:
R.T. Karstad
Onsdag
Torsdag
08:15-11:00 - 25.03.2021
Felles undervisning
RedOks og stoffmengde

Les resten av kapittel 9 og kapittel 8 i kjemiboka.

Vi går gjennom RedOks og stoffmengde.

Lærer:
R.T. Karstad
Fredag
Uke 15
Mandag
Tirsdag
12:15-15:00 - 13.04.2021
Felles undervisning
Praktiske aktiviteter

Vi går gjennom litt praktiske øvelser, samt at jeg demonstrerer noen forsøk.

Rom:
ILP 2.066
Onsdag
Torsdag
Fredag
12:15-16:00 - 16.04.2021
Felles undervisning
Konsentrasjon av løsninger og beregninger.

Les kapittel 8 i kjemiboka og så går vi gjennom en praktisk øvelse som inkluderer løsninger og fortynninger.

Kapittel 10 er selvstudium.

Rom:
ILP 2.066