Timeplan 2022 Vår - lærer Gaute Martin Hansen - Førstelektor
Uke 2
Mandag
Tirsdag
08:15-10:00 - 11.01.2022
Forel. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Aminosyremetabolisme, Ferdiginnspilt opptak tilgjengelig i Canvas
Aminosyremetabolisme, Ferdiginnspilt opptak tilgjengelig i Canvas
14:15-15:00 - 11.01.2022
Forel. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Presentasjon av Case 2 (1.3)
Presentasjon av Case 2 (1.3)
15:15-16:00 - 11.01.2022
Forel. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Informasjon om lab.øvelsen oksidativ fosfos. Ferdiginnspilt opptak tilgjengelig i Canvas
Informasjon om lab.øvelsen oksidativ fosfos. Ferdiginnspilt opptak tilgjengelig i Canvas
Onsdag
Torsdag
12:15-14:00 - 13.01.2022
Forelesninger
FOR: Energi og enzymer.
FOR: Energi og enzymer.
Fredag
08:15-10:00 - 14.01.2022
Gr.arb 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Case 2 Gruppe 15
Case 2 Gruppe 15
10:15-12:00 - 14.01.2022
Gr.arb 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Case 2 Gruppe 11
Case 2 Gruppe 11
12:15-14:00 - 14.01.2022
Gr.arb 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Case 2 Gruppe 7
Case 2 Gruppe 7
14:15-16:00 - 14.01.2022
Gr.arb 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Case 2 Gruppe 3
Case 2 Gruppe 3
Uke 3
Mandag
08:15-12:00 - 17.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe A Oksidativ fosforylering, del 1
Gruppe A Oksidativ fosforylering, del 1
12:15-16:00 - 17.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe B Oksidativ fosforylering, del 1
Gruppe B Oksidativ fosforylering, del 1
Tirsdag
08:15-12:00 - 18.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe C Oksidativ fosforylering, del 1
Gruppe C Oksidativ fosforylering, del 1
12:15-16:00 - 18.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe D Oksidativ fosforylering, del 1
Gruppe D Oksidativ fosforylering, del 1
Onsdag
10:15-12:00 - 19.01.2022
Forel. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Oppsummering av Case 2 (1.3)
Oppsummering av Case 2 (1.3)
Torsdag
08:15-12:00 - 20.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe A Oksidativ fosforylering, del 2
Gruppe A Oksidativ fosforylering, del 2
12:15-16:00 - 20.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe D Oksidativ fosforylering, del 2
Gruppe D Oksidativ fosforylering, del 2
Fredag
08:15-12:00 - 21.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe C Oksidativ fosforylering, del 2
Gruppe C Oksidativ fosforylering, del 2
12:15-16:00 - 21.01.2022
Lab. 1.3 Fordøyelse metabolisme og ernæring 1
Gruppe B Oksidativ fosforylering, del 2
Gruppe B Oksidativ fosforylering, del 2
Uke 4
Mandag
10:15-12:00 - 24.01.2022
Gruppe 3 Biologi
GR1: Kollokvie 2 gr. 3: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
GR1: Kollokvie 2 gr. 3: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
12:15-14:00 - 24.01.2022
Gruppe 1 Biomedisin
GR1: Kollokvie 2 gr. 1: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
GR1: Kollokvie 2 gr. 1: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
Tirsdag
08:15-10:00 - 25.01.2022
Gruppe 5 Akvamedisin
GR1: Kollokvie 2 gr. 5: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
GR1: Kollokvie 2 gr. 5: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
Onsdag
Torsdag
08:15-10:00 - 27.01.2022
Gruppe 7 Biomedisin
GR1: Kollokvie 2 gr. 7: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
GR1: Kollokvie 2 gr. 7: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
10:15-12:00 - 27.01.2022
Gruppe 9 Biologi
GR1: Kollokvie 2 gr. 9: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
GR1: Kollokvie 2 gr. 9: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
Fredag
10:15-12:00 - 28.01.2022
Gruppe 11 Ernæring Lektor
GR1: Kollokvie 2 gr. 11: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
GR1: Kollokvie 2 gr. 11: Makromolekyler (proteiner og enzymer).
Uke 7
Mandag
08:15-10:00 - 14.02.2022
Forelesninger
Forel (2): Biokjemi 1- 2 Generell og integrert metabolisme.
Forel (2): Biokjemi 1- 2 Generell og integrert metabolisme.
12:15-14:00 - 14.02.2022
Forelesninger
FOR: Proteiner: repitisjon. pKA GMH
FOR: Proteiner: repitisjon. pKA GMH
Tirsdag
12:15-16:00 - 15.02.2022
Lab gr. 3 Ernæring og lektor
LAB: Labøvelse 3 GR 3 (Ernæring og lektor)
LAB: Labøvelse 3 GR 3 (Ernæring og lektor)
Onsdag
10:15-12:00 - 16.02.2022
Forelesninger
Forel (2): Biokjemi 3- 4. Levermetabolisme, Lipoproteiner.
Forel (2): Biokjemi 3- 4. Levermetabolisme, Lipoproteiner.
12:15-16:00 - 16.02.2022
Lab gr. 2 Biomedisin og biologi
LAB: Labøvelse 3 GR. 2 (Biomedisin og biologi)
LAB: Labøvelse 3 GR. 2 (Biomedisin og biologi)
Torsdag
08:15-12:00 - 17.02.2022
Lab gr. 6 Farmasi
LAB: Labøvelse 3 GR 6 (Farmasi)
LAB: Labøvelse 3 GR 6 (Farmasi)
12:15-16:00 - 17.02.2022
Lab gr. 1 Biomedisin og Biologi
LAB: Labøvelse 3 GR 1 (Biomedisin og biologi)
LAB: Labøvelse 3 GR 1 (Biomedisin og biologi)
Fredag
12:15-16:00 - 18.02.2022
Lab gr. 4 Akvamedisin og Bioteknologi
LAB: Labøvelse 3 GR. 4 (Akvamedisin og Bioteknologi)
LAB: Labøvelse 3 GR. 4 (Akvamedisin og Bioteknologi)
Uke 8
Mandag
08:15-10:00 - 21.02.2022
Forelesninger
FOR: Glykolyse, TCA og oksidativ fosforlyering
FOR: Glykolyse, TCA og oksidativ fosforlyering
12:15-16:00 - 21.02.2022
Lab gr. 5 Farmasi
LAB: Labøvelse 3 GR 5 (Farmasi)
LAB: Labøvelse 3 GR 5 (Farmasi)
Tirsdag
08:15-09:00 - 22.02.2022
Forelesninger
Forel (2): Seminar i Biokjemi. Gjennomgang av oppgaver.
Forel (2): Seminar i Biokjemi. Gjennomgang av oppgaver.
12:15-16:00 - 22.02.2022
Lab gr. 1 Biomedisin og Biologi
LAB: Labøvelse 4 GR 1 (Biomedisin og biologi)
LAB: Labøvelse 4 GR 1 (Biomedisin og biologi)
Onsdag
08:15-12:00 - 23.02.2022
Lab gr. 5 Farmasi
LAB: Labøvelse 4 GR 5 (Farmasi)
LAB: Labøvelse 4 GR 5 (Farmasi)
12:15-16:00 - 23.02.2022
Lab gr. 2 Biomedisin og biologi
LAB: Labøvelse 4 GR. 2 (Biomedisin og biologi)
LAB: Labøvelse 4 GR. 2 (Biomedisin og biologi)
Torsdag
08:15-12:00 - 24.02.2022
Lab gr. 6 Farmasi
LAB: Labøvelse 4 GR 6 (Farmasi)
LAB: Labøvelse 4 GR 6 (Farmasi)
12:15-16:00 - 24.02.2022
Lab gr. 3 Ernæring og lektor
LAB: Labøvelse 4 GR 3 (Ernæring og lektor)
LAB: Labøvelse 4 GR 3 (Ernæring og lektor)
Fredag
12:15-16:00 - 25.02.2022
Lab gr. 4 Akvamedisin og Bioteknologi
LAB: Labøvelse 4 GR. 4 (Akvamedisin og Bioteknologi)
LAB: Labøvelse 4 GR. 4 (Akvamedisin og Bioteknologi)
Uke 9
Mandag
12:15-14:00 - 28.02.2022
Gruppe 1 Biomedisin
GR1: Kollokvie 5 gr. 1: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
GR1: Kollokvie 5 gr. 1: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
Tirsdag
12:15-14:00 - 01.03.2022
Gruppe 7 Biomedisin
GR1: Kollokvie 5 gr. 7: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
GR1: Kollokvie 5 gr. 7: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
14:15-16:00 - 01.03.2022
Forelesning
pKI og enzymkinetikk
pKI og enzymkinetikk
Onsdag
10:15-12:00 - 02.03.2022
Gruppe 3 Biologi
GR1: Kollokvie 5 gr. 3: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
GR1: Kollokvie 5 gr. 3: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
14:15-16:00 - 02.03.2022
Gruppe 5 Akvamedisin
GR1: Kollokvie 5 gr. 5: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
GR1: Kollokvie 5 gr. 5: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
Torsdag
12:15-14:00 - 03.03.2022
Seminar Gruppe 1
pKI og enzymkinetikk (gruppe 1 + 2)
pKI og enzymkinetikk (gruppe 1 + 2)
14:15-16:00 - 03.03.2022
Gruppe 11 Ernæring Lektor
GR1: Kollokvie 5 gr. 11: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
GR1: Kollokvie 5 gr. 11: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
Fredag
10:15-12:00 - 04.03.2022
Gruppe 9 Biologi
GR1: Kollokvie 5 gr. 9: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
GR1: Kollokvie 5 gr. 9: Glykose, TCA og oksidativ fosforylering.
Uke 18
Mandag
Tirsdag
14:15-15:00 - 03.05.2022
Forel 1.6 Infeksjon og infammasjon
Forel: Informasjon om eksamen
Forel: Informasjon om eksamen
Onsdag
10:15-12:00 - 04.05.2022
Forelesninger
FOR: Oppsummering
FOR: Oppsummering
Torsdag
Fredag
Uke 19
Mandag
10:15-12:00 - 09.05.2022
Gruppe 1 Biomedisin
GR1: Kollokvie 12 gr. 1: Diverse forelest undervisning (HF).
GR1: Kollokvie 12 gr. 1: Diverse forelest undervisning (HF).
Tirsdag
08:15-10:00 - 10.05.2022
Forel 1.6 Infeksjon og infammasjon
Forel (1.3) : Metabolismeoppsummering
Forel (1.3) : Metabolismeoppsummering
12:15-14:00 - 10.05.2022
Gruppe 5 Akvamedisin
GR1: Kollokvie 12 gr. 5: Diverse forelest undervisning (HF).
GR1: Kollokvie 12 gr. 5: Diverse forelest undervisning (HF).
14:15-16:00 - 10.05.2022
Gruppe 7 Biomedisin
GR1: Kollokvie 12 gr. 7: Diverse forelest undervisning (HF).
GR1: Kollokvie 12 gr. 7: Diverse forelest undervisning (HF).
Onsdag
09:15-11:00 - 11.05.2022
Forelesninger
B-vitaminer (unntatt folat og vitamin B12)
B-vitaminer (unntatt folat og vitamin B12)
Torsdag
12:15-16:00 - 12.05.2022
Forelesninger
Antioksidantforsvaret, vitamin C og vitamin E
Antioksidantforsvaret, vitamin C og vitamin E
Fredag
Uke 20
Mandag
12:15-14:00 - 16.05.2022
Gruppe 3 Biologi
GR1: Kollokvie 12 gr. 3: Diverse forelest undervisning (HF).
GR1: Kollokvie 12 gr. 3: Diverse forelest undervisning (HF).
Tirsdag
Onsdag
12:15-14:00 - 18.05.2022
Gruppe 9 Biologi
GR1: Kollokvie 12 gr. 9: Diverse forelest undervisning (HF).
GR1: Kollokvie 12 gr. 9: Diverse forelest undervisning (HF).
Torsdag
14:15-16:00 - 19.05.2022
Gruppe 11 Ernæring Lektor
GR1: Kollokvie 12 gr. 11: Diverse forelest undervisning (HF).
GR1: Kollokvie 12 gr. 11: Diverse forelest undervisning (HF).
Fredag
Uke 22
Mandag
09:15-11:00 - 30.05.2022
Forel 1.6 Infeksjon og infammasjon
Forel: «Eksamensforberedende forelesning»
Forel: «Eksamensforberedende forelesning»
Tirsdag
12:15-16:00 - 31.05.2022
Forelesninger
FOR: Oppsummering
FOR: Oppsummering
Onsdag
08:15-10:00 - 01.06.2022
Forel 1.6 Infeksjon og infammasjon
Forel: «Eksamensforberedende forelesning»
Forel: «Eksamensforberedende forelesning»
Torsdag
Fredag
Uke 24
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag